کثیف شدن فیلتر هوا خودرو

کثیف شدن فیلتر هوا خودرو


کثیف شدن فیلتر هوا خودرو

برای موضوع کثیف شدن فیلتر هوا خودرو ما به شما پیشنهاد می کنیم تا این مقاله را تا آخر با ما همراه باشید. آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که اگر اتومبیلتان خراب شود، دیگر نیاز نیست به دنبال یک تعمیرکار بگردید و به راحتی می‌توانید از خدمات تعمیر خودرو در محل استفاده کنید؟

اما گاهی، برخی از مشکلات خودرو را می‌توانید خودتان هم برطرف کنید. فقط کافیست این مشکلات خودرو را شناسایی کرده و تلاش کنید تا خودتان آنها را حل کنید. مشکلاتی از قبیل تعویض لنت، شناسایی نشانه‌های خرابی هیدرولیک فرمان خودرو، شناسایی مشکلات برق خودرو و … را می‌توانید در وهله اول خودتان تشخیص دهید.

ما در اینجا قصد داریم در رابطه با فیلتر هوای خودرو صحبت کنیم و به شما بگوییم که بی توجهی به کثیف بودن فیلتر هوای خودرو چه عواقبی در پی دارد.

فیلتر هوای خودرو چیست و چه نقشی دارد؟

موتور و قطعاتی که داخل سیستم خودرو قرار دارند، بسیار حساس هستند و ممکن است در اثر گردوغبار، آلودگی و ذراتی که در هوا وجود دارند، فرسوده شوند. از این رو باید ورود این ذرات و آلودگی‌ها را به داخل موتور و سیستم خودرو کنترل کنید. قطعه‌ای که مانع از ورود آلودگی و گردوغبار به داخل اتومبیل می‌شود فیلتر هوای خودرو است.

فیلتر هوای خودرو تمام آلودگی‌ها را جذب کرده و کمک می‌کند که موتور، پیستون‌ها، سیلندر، سوپاپ‌ها و … تمیز مانده و دچار فرسایش و خوردگی نشوند. پس کثیف شدن فیلتر خودرو، ممکن است عواقب جبران ناپذیری در پی داشته باشد.

انواع فیلتر هوای خودرو

فیلتر هوای اسفنجی

فیلترهای هوای اسفنجی در بیشتر خودروهای مسابقه‌ای قرار دارند. این فیلترها به‌صورت چندلایه و با فناوری نانو تولید می‌شوند. ناگفته نماند که در خودروهای سنگین قدیمی هم از این فیلتر اسفنجی استفاده می‌شد. قیمت فیلتر هوای اسفنجی نسبت به نوع سلولزی بیشتر است.

بخش نظرات غیر فعال است

02128424701سبد خرید