شرکت خودروسازی نیسان موتور اعلام کرد که با استفاده از فناوری در حال توسعه هیبرید و موتورهای تمام برقی خود، می تواند انتشار گاز دی اکسید کربن در خودروها را به شدت کاهش دهد.

به نقل از رویترز، شرکت ژاپنی نیسان موتور اعلام کرد که با استفاده از فناوری در حال توسعه هیبرید و موتورهای تمام برقی خود که می تواند منجر به کاهش شدید انتشار گاز دی اکسید کربن در خودروها شود، به بازده گرمایی 50 درصدی دست پیدا کرده است.

به گفته این شرکت، این سطح جدید از بازده گرمایی مصرف سوخت را 25 درصد نسبت به سطح بازده گرمایی 40 درصد در موتور تمام برقی e-POWER در آینده بهبود می بخشد.

این شرکت در بیانیه ای گفت: آخرین رویکرد نیسان در زمینه تولید موتور، بازده گرمایی را به سطوح پیشرو در جهان رسانده است و متوسط بازده حرارتی صنعت خودرو را که در حال حاضر 40 درصد می باشد، افزایش می دهد و امکان کاهش بیشتر انتشار گاز CO2 خودرو را فراهم می کند.

بر اساس این گزارش، شرکت نیسان مشخص نکرد که فناوری e-POWER با 50 درصد بازده حرارتی چه زمانی راه اندازی می شود.

توشی هیرو هیرایی، معاون ارشد بخش نیروگاه و مهندسی خودروهای برقی نیسان، روز جمعه به خبرنگاران گفت که این خودروساز برای کاهش انتشار گاز CO2 در هنگام رانندگی ، بازده حرارتی e-POWER را به حداکثر می رساند.

فناوری e-POWER که برای اولین بار در سال 2016 در ژاپن معرفی شد، از یک موتور بنزینی برای شارژ کردن باتری شارژ کننده وسیله نقلیه استفاده می کند.

 هیرایی گفت: 50 سال طول کشید تا بازده حرارتی (موتورهای معمولی) از 30 به 40 درصد افزایش یابد.

بخش نظرات غیر فعال است

02128424701سبد خرید