پرچمدار برقی بنز به جنگ تسلا میرود

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خودرو پرچمدار بنز و رقابت آن با خودرو امریکایی تسلا با ما همراه باشید.

در حالی که فروش خودروهای الکتریکی در جهان بسیار افزایش یافته است، شرکت آلمانی دایملر از مدل برقی خودروی لوکس مرسدس بنز کلاس S خود رونمایی کرد و به جنگ با شرکت آمریکایی تسلا برای تصاحب سهم بازار این خودروها رفت.

به نقل از خبرگزاری رویترز، در حالی که فروش خودروهای الکتریکی در جهان بسیار افزایش یافته است، شرکت آلمانی دایملر روز پنجشنبه از مدل برقی خودروی لوکس مرسدس بنز کلاس S خود رونمایی کرد و به جنگ با شرکت آمریکایی تسلا برای تصاحب سهم بازار این خودروها رفت.

این مدل کهEQS  نام دارد، اولین نمونه از خانواده مرسدس بنز است که به طور کامل بر روی سکوی اختصاصی خودروی الکتریکی (EV) ساخته شده است.

فروش این مدل در اروپا و ایالات متحده در ماه اوت آغاز می شود و سپس در ژانویه سال آینده میلادی در چین به فروش می رسد.

فروش خودروهای برقی و پلاگین هیبریدی در اتحادیه اروپا در سال گذشته تقریباً به بیش از یک میلیون دستگاه رسید که بیش از 10 درصد فروش کلی را به خود اختصاص داده است.

اولا کالینیوس، مدیر عامل شرکت دایملر به خبرنگاران گفت: ما با تولید این خودرو از پس چالش بزرگی بر آمده ایم. مشتریان این صنعت انتظار دارند که (خودروی آنها) ترکیبی از نوآوری موجود در فناوری های پیشرفته و مدل های لوکس و مدرن باشد… و این همان چیزی است که ما سعی داریم با EQS به آن برسیم.

دایملر هنوز قیمت خودروی EQS را اعلام نکرده است و می گوید تابستان نزدیک به تاریخ عرضه این خودرو اعلام خواهد شد.

روز پنجشنبه آقای کالینیوس در جریان مصاحبه ها و تماس های خود از انجام هرگونه مقایسه با تسلا اجتناب کرد.

بر اساس این گزارش، شرکت تسلا که صرفاً سازنده خودروهای برقی است با سرمایه بیش از 700 میلیارد دلاری خود در این بازار موجب کوچک دیده شدن سایر خودروسازان شده است.

بخش نظرات غیر فعال است

02128424701سبد خرید