وقتی قمقمه آب رادیاتور پراید قل قل می کند، چه کنیم؟

وقتی قمقمه آب رادیاتور پراید قل قل می کند، چه کنیم؟


آب رادیاتور پراید | زمانی که قمقمه آب رادیاتور قل قل می کند، چکار کنیم ؟

قمقمه آب رادیاتور پراید شما صدایی شبیه به قل قل تولید می کند؟ طی هفته اخیر، چند بار این صدا را شنیده اید؟ آسیب دیدن قمقمه آب رادیاتور ، یکی از عوامل عملکرد نادرست سیستم خنک کاری در انواع این خودرو است که معمولاً رانندگان به آن بی توجه هستند. در این مقاله متوجه می شوید که بررسی دوره ای و اطمینان از عملکرد صحیح این بخش از رادیاتور تا چه میزان اهمیت دارد. تقریباً تمامی خودروها طوری طراحی می شوند که اگر سیستم موتورشان بیش از حد داغ شود و آمپر آب بالاتر از حد مجاز برود، چراغ stop در صفحه پشت فرمان روشن می شود. بالا رفتن دمای موتور آنقدر اهمیت دارد که راننده به محض مشاهده عقربه آمپر و روشن شدن چراغ stop خودرو را متوقف کند، ولی به کرات دیده شده است که رانندگان به این هشدار بی توجه هستند.

گاهی اوقات مشاهده نشانه های جدید و همراه شدنشان با سایر هشدارها باعث می شود رانندگان نگران وضعیت خودروی شان شوند و به صورت جدی تری موضوع را پیگیری کنند. یکی از این مواقع، زمانی است که از سمت قمقمه آب رادیاتور ، صدای قل قل شنیده می شود.

شنیدن صدای قلقل از قمقمه آب رادیاتور پراید

قبل از آوردن هر توضیحی برای دلایل شنیدن این صدای غیرمتعارف، باید بپرسیم در طول هفته گذشته، چند بار این صدا را شنیده اید؟ به صورت مستمر بوده است یا مقطعی؟ در حال حاضر که در فصل تابستان قرار داریم، چنانچه به صورت مقطعی، از سمت قمقمه آب رادیاتور پراید خود صدای قل قل شنیدید، چندان جای نگرانی نیست. چنانچه شنیدن این صدای نامتعارف، طی روزهای متمادی و تکرار شونده و یا از خودرویی که در منطقه ای سردسیر تردد می کند، باشد، نگرانی شما به جا است. قل زدن آب در قمقمه آب رادیاتور پراید ، زمانی اتفاق می افتد که دمای خودرو بیش از حد بالا رفته باشد. بالا رفتن دما و شنیده شدن صدای قل قل از قمقمه آب پراید دو علت دارد: بروز ایراد در سیستم موتور که معمولاً در چنین شرایطی متوجه آسیب دیدن سر سیلندر است و بروز ایراد در سیستم خنک کننده موتور و اصطلاحاً جوش آوردن خودرو که یکی از عوامل آن، خرابی درب قمقمه آب رادیاتور پراید است. خرابی ترموستات، نشتی در اتصالات و شکستگی رادیاتور از جمله دیگر عوامل عدم عملکرد صحیح سیستم خنک کننده خودرو است.

بروز ایراد در واشر سرسیلندر پراید

بروز ایراد در سر سیلندر یکی از پر هزینه ترین مشکلات مربوط به خودرو است، بنابراین بهتر است برای اطمینان از نوع عملکرد آن به کارشناسان خودرو مراجعه کنید. در مورد مشکل دوم نیز مراجعه به تعمیرکار و متخصص، ضروری است، اما می توانید برای خنک کردن خودرو اقدام کنید.

نکته قابل توجهی که در اینجا باید متذکر شد، این است که این اتفاق ممکن است در شرایطی رخ دهد که عواملی مثل گرمای شدید تابستان و کم بودن آب رادیاتور با هم همراه شده اند. اگر بعد از مرتفع شدن این دو عامل، باز هم با مشکل فوق مواجه شدید، خودروی شما نیاز به بررسی تخصصی دارد تا علت اصلی مشکل مشخص شود.

بازرسی قمقمه آب رادیاتور پراید

توجه داشته باشید که قمقمه آب رادیاتور پراید همان منبع انبساط نیست. در برخی از خودروها این دو بخش مثل عکس فوق با هم ادغام شده اند، اما خودروی پراید از آن دسته خودروهایی است که قمقمه آب رادیاتورش به عنوان یک نگهدارنده جانبی عمل می کند. با تعبیه قمقمه آب رادیاتور ، سیستم خنک کننده می تواند از مقدار آب موجود در خود کم و یا به آن اضافه کند. همانطور که گفته شد، قمقمه آب رادیاتور پراید نوعی نگهدارنده جانبی آب و ضد یخ به شمار می رود. شما می توانید با بالا زدن کاپوت و نگاهی گذرا به قمقمه آب پراید ، خیلی راحت و سریع متوجه کم آبی آن شوید. بسته شدن درب قمقمه در جای خود به صورت صحیح، عدم خیس بودن اطراف آن و وجود آب و مایع خنک کننده مواردی است که باید بررسی کنید.

بخش نظرات غیر فعال است

02128424701سبد خرید