لنت ترمز

نمایش 1–12 از 656 نتیجه

خرید لنت ترمز اتومبیل

لنت ترمز از جمله موارد مصرفی انواع خودرو است که همه افرادی که ماشین دارند با چالش خرید لنت ترمز روبرو بوده اند. هنگام خربد لنت ترمز اتومبیل توجه به نکاتی ضروری است که در ادامه به این نکات اشاره می کنیم

 • لنت ترمز باید متناسب با مدل خودرو شما باشد. یعنی در انتخاب لنت خودرو دقت کنید. اگر اتومبیل شما به طور استاندارد از لنت های نیمه فلزی برخوردار باشد بهتر است از لنت های نیمه فلزی استفاده کنید.
 • به جنس لنت ترمز توجه کنید و به دنبال لنت های ارزان قیمت و بی کیفیت نباشید زیرا اغلب لنت های بی کیفیت و ارزان قیمت بعد از چند روز استفاده سروصدای گوش خراشی ایجاد می کنند و شما را مجبور به خریدن مجدد لنت می‌کنند.
 • لنت ترمز با کیفیت لنت ترمزی است که تحمل دمای بالا را داشته باشد و درصورتی که دمای آن افزایش یافت ترمز خودروی شما بریده نشود.

لنت ترمز مزدا ۳

 در حال حاضر به دلیل زیاد شدن این خودرو در بازار، قطعات مصرفی آن در برند های  متفاوتی تولید شده است. مزدا ۳ در هر دو نسخه خود در ایران مونتاژ شده و لنت های با کیفیتی دارد بنابراین برای دریافت بهترین کیفیت از سیستم ترمز باید در صورت تمام شدن لنت های اصلی آن را با بهترین نوع و برند با کیفیت تعویض کنید در نتیجه شما می توانید بهترین لنت را از یاسان پارت تهیه کنید.

انتخاب مناسب برای لنت ترمز مزدا ۳ بدون شک لنت اورجینال و اصلی آن است اما در کنار لنت های اصلی برند های ایرانی و خارجی مشهوری دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با در نظر گرفتن قیمت و کیفیت بهترین انتخاب را برای خودروی خود داشته باشید.

لنت ترمزسانتافه

انتخاب  لنت ترمز سانتافه می تواند بهترین گزینه باشد زیرا کیفیت مواد و فرایند ساخت این لنت ها بسیار بالا است و قدرت ترمز گیری بالایی دارند به همین دلیل هزینه بیشتری باید برای تهیه آن پرداخت کنید.  در صورتی که قصد خرید لنت اصلی سانتافه را ندارید  می توانید لنت هایی که از مواد سرامیکی یا نیمه فلزی تشکیل شده اند استفاده کنید  زیرا لنت ترمزهای سرامیکی دارای ترکیبات سرامیکی با دوام هستند و جهت افزایش اصطحکاک و کنترل گرما با مواد دیگر تقویت شده اند همچنین این لنت ها بسیار بی صدا هستند و با ترمز گیری و سایش گردو غبار تولید می کنند.

لنت ترمز اسپرتیج

همانطور که می دانید جنس لنت ترمز خودرو ها تقریبا ساختار شبیه به هم دارند  اما همیشه نکاتی برای انتخاب در نوع لنت خودرو خصوصا خودرو اسپورتیج وجود دارد که با توجه به عملکرد بالا و منحصر به فرد این خودرو باید در نظر گرفته شود زیرا سیستم ترمز اسپرتیج از قطعاتی مانند لنت ترمز، شلنگ ترمز، روغن ترمز، کالیفرنیا و دیسک چرخ تشکیل شده به همین دلیل  عواملی همچون برند، کیفیت ، عملکرد بالا تاثیر مستقیم بر روی قیمت لنت ترمز اسپورتیج دارد. لنت های ترمز اسپرتیج به دونوع تقسیم  می شوند:

 1. کفشکی: برای لنت عقب خودرو استفاده می شود و پیچیده تر است.
 2. دیسکی: لنت دیسکی بیشتر استفاده می شود زیرا ساده تر است.

لنت ترمز اپتیما

لنت ترمز اپتیما به تعداد دو جفت در چرخ جلو و دو جفت  در چرخ عقب نصب می شود این لنت از نوع دیسکی است و با برند های مختلف در بازار عرضه می گردد که دارای وزن حدودی ۷۶۵/۱ کیلو گرم می باشد. لنت ترمزهای با اصطحکاکی که در چرخ ایجاد می‌کنند سبب می شوند که از سرعت کاسته شود لنت ترمز اپتیما با  لنت بعضی خودرو ها همچون سوناتا مشتر‌ک است. معمولا زمانی که لنت ترمز خودرو تمام شود چراغ هشدار آن روشن می شود اما در خودرو اپتیما Tf هنگامی که لنت جلوی خودرو تمام شود چراغی روشن نمی شود.

لنت ترمز لکسوس

لنت ترمز مدل های خودرو ها با هم متفاوت است اگه شما می‌خواهید لنت متناسب با خودرو خود را انتخاب کنید باید بدانید مدل خودرو شما چیست زیرا خودروی لکسوس دارای انواع مختلف است و لنت های مختلفی با توجه به نوع خودرو خود تولید و به بازار عرضه کرده. از مواردی که باید قبل از خرید لنت ترمز لکسوس توجه کنید :

 • باید مدل نسل خودروی خود را بدانید تا لنت ترمز متناسب برای خودرو خریداری کنید
 • در هنگام انتخاب خودرو به مدل و سال خودرو توجه کنید
 • شماره شاسی خود را چک کنید

لنت ترمز کمری

خودروی کمری با توجه به ویژگی های خاصی که دارد دارای لنت ترمز با کد فنی خاص هستند اگر لنت ترمز کمری را مطابق با مشخصات فنی و مدل خودرو تهیه نکنید سبب می شود که آسیب جدی به خودرو وارد کنید. پس قبل از خرید لنت ترمز کمری به شماره شاسی و مدل آن توجه کنید تا دچار اشتباه نشوید و مجبور نباشید بخاطر لنت ترمز قطعات دیگر خودرو را نیز تعویض کنید. این لنت ها دارای دو نوع کفشکی و دیسکی است

لنت کفشکی به دلیل ابعاد بزرگ قیمت بالاتری دارد اما میزان مصرف آن کمتر از لنت دیسکی است.

فرایند تعویض لنت کفشکی پیچیده است اما دیسکی آسان است

لنت ترمز بی ام و ۵۲۸

هر ۴ چرخ این خودرو در نسل آخر خود مجهز به ترمز هایی با دیسک های خنک شونده هستند زیرا این نوع ترمزها در افزایش کیفیت توقف خودرو تاثیر زیادی دارند . از برند های با کیفیت لنت ترمز بی ام و ۵۲۸ می توان به برند لنت تک استار، الگ، میکاسا، و سگال که در حال حاضر فعال هستند اشاره کرد. قیمت برخی از این برندها اختلافات فاحشی با بقیه دارد و بسیار ارزان  است و طول عمر کمتری دارد. بهترین پیشنهاد برای خرید لنت بی ام و لنت های اورجینال است.

لنت ترمز سوناتا

سوناتا از ماشین های محبوبی است که شرکت کره ای هیوندا آن را تولید و روانه بازار کرده. لنت ترمز سوناتا از جمله قطعات مصرفی خودرو می باشد که رابطه مستقیم با رانندگی شما دارد و شما بایر ترمز بیشتری بگیرید و در نهایت وقتی ترمز گیری بیشتر اتفاق بیفتد  لنت ترمز شما باید در فاصله کوتاه تری تعویض شود. از نشانه های زمان تعویض لنت ترمز سوناتا می توان به روشن شدن چراغ هشدار ترمز، کشیده شدن فرمان هنگام رانندگی و لرزش فرمان و پدال اشاره ورد بنابراین هر راننده باید از ویژگی های لنت ترمز و زمان تعویض آن اطلاع داشته باشد.

لنت ترمز ازرا

لنت ترمز ازرا مانند لنت ترمز های دیگر جز قطعات مهم در خودرو می باشد. عمر طولانی و سرعت توقف بالا در هنگام فشار بر روی پدال ترمز را در این لنت ترمز تجربه خواهید کرد. لنت ترمز های آسیمکو ازرا قالب گیری شده تا در زمان اتصال و قرار گیری در جایگاه مشکلی به وجود نیاید. تکنولوژی به کار رفته در لنت ترمز اسیمکو مناسب برای ازرا از زنگ زدگی جلوگیری می کند. نویز و صداهای حاصل از ترمزگیری های ناگهانی در لنت ترمز اسیمکو به حداقل رسیده است. حداکثر ایمنی، راحتی بالا و عمر مفید طولانی در ساخت این لنت ها لحاظ شده است.

لنت ترمز سوزوکی ویتارا

لنت ترمز سوزوکی یکی از قطعات مهم به کار رفته برای این خودرو است که به صورت مستقیم با ایمنی سر نشینان خودرو در ارتباط است. یکی از انواع لنت ترمز برای سوزوکی به صورت نیمه متالیک و مناسب برای سوزوکی ویتارا است  این لنت ها دارای استاندارد ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۶۹۴۱ و مهر استاندارد ایران است. همچنین این نوع لنت دارای صفحات ضد صدا بوده و شرکت سازنده برای جلوگیری از ارتعاش لنت شکاف هندسی آر ساختار آن استفاده کرده است.

مشخصات لنت ترمز سوزوکی

 • تولید شده توسط کمپانی سوزوکی
 • داری استاندارد روز دنیا
 • فاقد آزبست و دوستدار طبیعت و محیط زیست
 • عدم آسیب رسانی به سطح دیسک
 • بدون ایجاد گردو غبار ناشی از سایش لنت روی رینگ چرخ

قیمت لنت ترمز خودرو

قیمت لنت ترمز خودرو بسته به نوع  مواد اولیه و کیفیت آن  متفاوت است در واقع هرچه از مواد مرغوب و با کیفیت تر برای تهیه لنت خودرو استفاده شود از قیمت بالاتری  برخوردار است اما اگر برای تهیه لنت ترمز خودرو از مواد بی کیفیت و نا مرغوب استفاده شود لنت بسیار ارزان تر است. ناگفته نماند که اگر شما از لنت بی کیفیت استفاده کنید هم زود به زود باید لنت خود را تعویض کنید هم لنت بی کیفیت موجب آسیب رسیدن به قسمت های دیگر خودرو شما می شود.