معرفی بهترین های لنت ترمز جک

لنت ترمز جک چیست؟ لنت ترمز قطعه ای کوچک اما بسیار مهم و کاربردی است که باعث توقف خودرو شده و در حفاظت از سلامت و جان افراد نقش بسیاری دارد.

لنت ترمز خوب و مناسب می تواند در شرایط مختلف به خوبی عمل نموده و با ایجاد استحکاکی خوب آن هم در زمان مناسب از سرعت خودرو بکاهد و یا سبب توقف آن گردد، که در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع پرداخته و بهترین لنت ترمز جک را به شما معرفی می کنیم.

لنت ترمز جکمعرفی لنت ترمز جک

لنت ترمز همان گونه که از نامش مشخص است بخشی از سیستم ترمز خودرو است، به دلیل شکل گیری نیروی استحکاک بین خودرو و سطح جاده در مواقع ضروری این نیرو از سرعت خودرو می کاهد و یا سبب توقف خودرو می شود سبب ایجاد این نیروی استحکاک در بین خودرو و سطح می گردد.

نیروی استحکاک ایجاد شده توسط لنت ترمز جک به کمک دیسک باعث می شود که خودرو از شتاب خود بکاهد و آرام تر حرکت کند و یا به صورت کامل بایستد. به صورت کلی می توان گفت که برای استحکاک نیاز به سایش در سیستم ترمز داریم که لنت ها این وظیفه را بر عهده دارند.

ایجاد استحکاک به این صورت است که لنت ها بر روی دیسک ها فشرده می شود و سایشی که میان لنت و ترمز اتفاق می افتد سبب ایجاد استحکاک می گردد. این استحکاک ایجاد شده می تواند هم‌ سبب کاهش سرعت خودرو شود و هم می تواند به صورت کامل خودرو را از حرکت باز دارد.

استحکاکی که در مورد آن صحبت می کنیم در واقع نیرویی است که به چرخ ها اعمال می شود و انرژی جنبشی که از موتور دریافت کرده است و در داخل چرخ ها وجود دارد را به انرژی حرارتی تبدیل می کند که این عمر سبب می شود که انرژی جنبشی چرخ ها به انرژی ایستایی تبدیل شود.

با مطالعه مطالب بالا حتما به این نکته مهم دست پیدا کرده‌اید که لنت ها دارای چه اهمیتی بوده و این قطعه از ماشین در هنگام رانندگی دائم در حال خدمات رسانی به شما هستند. پس به طبع دارایی استهلاک بالایی بوده و توجه به سلامت آن ها دارای اهمیت بسیاری است؛ زیرا بی توجهی به این قطعه کوچک اما مهم می تواند خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

معرفی لنت ترمز جک

علت این که ما باید لنت ترمز جک خودرو را تعویض کنیم چیست؟

همان گونه که در قسمت های بالا اشاره نمودیم از لنت ترمز برای کاهش شتاب خودرو بهره گرفته می شود، این یعنی استهلاک مداوم و فرسودگی، که ایجاب می کند که هر چند وقت یک بار لنت ترمز جک را تعویض نمایید.

تعویض لنت های ترمز را باید جدی گرفت زیرا هرچه لنت ها فرسوده تر باشند مدت زمانی که طول می کشد تا خودرو از سرعت خود بکاهد و یا متوقف شود نیز بیشتر می شود.

در این صورت اگر مشاهده کردید که لنت ترمز شما به اندازه کافی محکم نیست و یا پدال از جای همیشگی خود پایین تر است حتما برای تعویض این قطعه اقدام کنید.

البته توجه به این نکته نیز مهم است که نمی توان به صورت دقیق عمر لنت های ترمز را مشخص نمود به این صورت که عمر هر لنت بستگی به نوع خودرو، مسیری که در آن به رانندگی می پردازید، شیوه رانندگی متفاوت است.

حتی می توان گفت که آب و هوا نیز بر روی عمر این قطعه بی تاثیر نبوده ولی با توجه به همه‌ی این شرایط به صورت کلی می توان عمر مفید این لنت ترمز جک را ۸۰ هزار کیلومتر بیان نمود.

نشانه های لنت ترمز خوب

در این قسمت قصد داریم به بررسی ویژگی های یک‌ لنت ترمز خوب بپردازیم، این ویژگی ها عبارت اند از:

 • وجود شیار بر روی لنت ترمز جک

با ایجاد شیار بر روی لنت دیگر گرد و غباری بر روی لنت باقی نمی ماند و همچنین گازهای به وجود آمده از بین می روند، این امر سبب می شود که جریان هوا بر روی لنت بهتر عبور کرده و لنت خنک می شود.

به صورت کلی می توان گفت که ایجاد شیار بر روی لنت ترمز می تواند دمای لنت را پایین آورده و شیشه ای شدن را لنت را کاهش بدهد و سبب بشود که عمل ترمز گیری به خوبی انجام شود.

 • وجود صفحات فلزی و غیر فلزی در پشت لنت

وجود این صفحات بر پشت لنت ترمز می تواند بعضی از صداهای تولید شده را کاهش بدهد.

نشانه های لنت ترمز خوب

 • لنت های لبه پخ

در هنگامی که شما یک لنت جدید خریداری می کنید ممکن است که لبه های لنت تیز باشد از این رو در هنگام ترمز صدا ایجاد کنند که با وجود لنت هایی لبه پخ این مشکل نیز رفع شده است.

 • آلارم برای آگهی از اتمام لنت ترمز جک

در این نوع لنت یک صفحه فلزی نرم وجود دارد که در هنگام اتمام لنت این صفحه فلزی با دیسک برخورد کرده و صدا ایجاد می کند و این امر به شما هشدار می دهد که لنت ترمزتان تمام شده است.

نشانه های لنت ترمز خوب

مشخصات کلی برای خرید یک لنت ترمز خوب

 1. در شرایط آب و هوایی مختلف، قابلیت ترمز گیری خوب و مناسبی داشته باشد.
 2. سر و صدا تولید نکند.
 3. در تمام مسیر ها شما بتوانید به خوبی ترمز کنید.
 4. باعث ایجاد خسارت و ایجاد آسیب به سیستم ترمزگیری و دیسک نشود.
 5. دارای استاندارد باشد.
 6. عمر مفید داشته باشد.
 7. دارای استحکام‌ ماندگاری باشد.
 8. برای خرید یک لنت ترمز خوب و متناسب با خودروی خود حتما به دفترچه راهنما خودرو خود مراجعه کنید.

مشخصات کلی برای خرید یک لنت ترمز خوب

معرفی بهترین های لنت ترمز جک

در این قسمت قصد داریم به معرفی چند لنت ترمز خوب و مناسب بپردازیم.

 1. لمت ترمز جلو جک J5برند مدرن
 2. لنت ترمز جلو جک s5برند M.co
 3. لنت ترمز جلو جک s5 برند ماندو
 4. لنت ترمز جلو جک S5برند Hi.Q
 5. لنت ترمز جلو جک S5برند آسیمکو
 6. لنت ترمز عقب جک J3برند آسیمکو
 7. لنت ترمز عقب جک s5برندHi.Q
 8. لنت ترمز عقب جک J5برند ماندو

تمام این لنت ترمز ها دارای فرمولاسیون بدون صدا بوده دوام و عمر طولانی دارند همچنین لنت ترمز جک دارای شکاف و پخ خوردگی و پوشش صفحات ضد صدا بوده و ترمزگیری نرمی دارند، که این موارد را می توان به عنوان مزایای این لنت ترمز ها بیان نمود.

سخن پایانی

لنت ترمز یکی از مهمترین قطعه های یک خودرو به حساب می آید که می تواند در محافظت از جان افراد نقش بسیاری داشته باشد از این رو توجه به عمر مفید این قطعه و همچنین تهیه یک قطعه مناسب و خوب بسیار مهم است.

لنت ترمز جک یکی بهترین و متناسب ترین لنت ترمز بوده که در انواع مختلف و متناسب با خودروهای مختلف تولید شده که شما با خرید آن می توانید خیالتان را از این بابت راحت کنید.

بخش نظرات غیر فعال است

02128424701سبد خرید