فیلتر هوای مرغوب

فیلتر هوای مرغوب


فیلتر هوای مرغوب را از نامرغوب چگونه تشخیص دهیم؟

فیلتر هوای مرغوب را از نامرغوب چگونه تشخیص دهیم؟ خودروی ما برای روشن شدن نیاز دارد تا درست مثل ما تنفس کند. خودروها برای روشن ماندن و حرکت کردن نیاز به اکسیژن کافی دارند که منشا دریافت این اکسیژن فیلتر هوا است.

ضررهایی که فیلتر هوای غیر استاندارد برای خودرو به وجود می آورد چیست؟

فیلتر های ارزان تر برای این ارزان هستند که مساحت کاغذی که در آن استفاده شده کم هست در نتیجه تعداد چین های کاغذ فیلتر نیز کم تر خواهد بود.شرکت های استاندارد معمولا حداقلی را برای تعداد چین فیلتر مشخص میکنند مثلا در فیلتر هوای پراید حداقل چینی که در نظر گرفته شده ۶۵ چین است که در بهترین حالت تعداد این چین ها میتواند ۷۳ عدد باشد
بین هر دو چین کاغذ از چسب مخصوص استفاده میشود که بعضی از شرکت های سازنده از چسب های نامرغوب و یا برای صرفه جویی از چسب کمتر استفاده میکنند که نتیجه ی آن عدم چسبیدن کامل و سوراخ ماندن فیلتر میشود در نتیجه هوای وارد شده به محفظه ی احتراق هوای تصویه نشده خواهد بود .

مساحت کمتر کاغذ و چین کمتر چه اختلالی در کارکرد فیلتر هوا ایجاد میکند؟

زمانی که فیلتر هوا از مساحت کمی برخوردار باشد و یا تعداد چین آن کم باشد خودروی ما برای حرکت به انرژی بیشتری نیازمند خواهد شد زیرا به درستی نمیتواند تنفس کند، پس مصرف سوخت خودرو بالا رفته و همچنین بازده خودروی شما پایین می آید و شاهد خواهیم بود که خودروی ما تنبل خواهد شد. این اتفاق زمانی که فیلتر هوا کثیف شود هم صادق است.

به طور کلی بعد از هر تعویض روغن، تمام فیلترها تعویض می شوند و هر تعویض روغن در بازه ی مسافت ۵ الی ۷۰۰۰کیلومتر انجام میشود. مصرف سوخت پراید به صورت میانگین در هر ۱۰۰ کیلومتر ۷ الی ۸ لیتر است که این مصرف سوخت در صورت استفاده از فیلتر نامرغوب به حدود ۹ الی ۱۰ لیتر در هر صد کیلومتر میرسد. اگر مصرف سوخت را در هر ۱۰۰ کیلومتر ۷ لیتر حساب کنیم و بازه ی تعویض روغن و فیلتر ها را ۷۰۰۰ کیلومتر در این مدت ۴۹۰ لیتر بنزین   مصرف کرده ایم. حال اگر این مسافت را با فیلتر نا مرغوب طی کنیم مصرف سوخت خودروی ما در ۷۰۰۰ کیلومتر می شود ۶۳۰لیتر  یعنی ۱۴۰ لیتر بیشتر از حد نرمال.

عمرمفيد فيلتر هوای استاندارد چقدر است ؟

 تمام فيلتر های هوا، عمر محدودی دارند، که پس از آن بايد تعويض و به درستی جايگزين شوند. استاندارد تعويض فيلتر هوا بين ۳ تا ۵  هزارکيلومتر ميباشد. به کار بردن فيلتر نامرغوب و غير استاندارد علاوه بر افزايش زياد مصرف سوخت می تواند صدمات زيادی را به موتور اتومبيل وارد سازد.

چه فاکتور هایی در تولید فیلتر هوا استاندارد باید رعایت شود ؟

  • استفاده از مواد اولیه مرغوب : مواد اصلی تشکیل دهنده فیلترهای هوا شامل کاغذ، قالب ، واشر لاستیکی و مواد پلی اورتان می باشد، بنابراین اولین شرط یک فیلتر استاندارد استفاده از مواد مرغوب و با کیفیت است.

  • استفاده از مقدار کافی مواد در تولید فیلتر هوا :نکته بعدی به کار بردن مقدار کافی مواد در تولید فیلتر میباشد مثلا وزن مواد مصرفی از حد مجاز کمتر نباشد. فیلتر های هوای مناسب و استاندارد از کاغذ چین خورده کافی، فلز با قطر مناسب و درصد بالای مواد پلی یورتان باید برخوردار باشند.

  • نظارت دقیق بر تولید و بسته بودن کلیه درزهای کاغذ :نکته سوم نظارت دقیق بر تولید و بسته بودن کلیه درزهای کاغذ به طوری که هوا فقط از محل معین وارد و خارج شود و نیز عدم وجود حباب در مواد پلی اورتان می باشد که این امر به فیلتر ها ظاهری زیبا میبخشد.

  • خرید فیلتر هوا دارای نشان استاندارد : فیلتر های هوایی را خریداری کنید که دارای نشان استاندارد باشد. فیلتر هوا را قبل از نصب بررسی نمایید تا از کیفیت آن اطمینان حاصل نمایید.

بخش نظرات غیر فعال است

02128424701سبد خرید