علت کاهش قدرت موتور ماشین

علت کاهش قدرت موتور ماشین


علت کاهش قدرت موتور ماشین

ما در این مطلب می خواهیم تا علت های کاهش قدرت موتور ماشین را با شما بررسی کنیم. کاهش قدرت موتور ماشین ، افت توان و فشار ماشین یک امر عادی است که برای بسیاری از خودروها پس از استفاده در طولانی مدت اتفاق می‌افتد. که ممکن است دلایل متفاوت و متعددی داشته باشد. حال این سوال پیش میاید که چگونه علت کاهش قدرت موتور ماشین خود را تشخیص دهیم.

خرابی پمپ یا فیلتر بنزین در ماشین

پمپ بنزین سوخت را از باک به سمت موتور می رساند. اما اگر این پمپ فرسوده شود یا اینکه فیلتری که در مسیر آن قرار دارد بگیرد، جریان بنزین از حالت طبیعی خود خارج می‌شود. در سرعت‌های بالا نیز هنگامی که پمپ نمی‌تواند بنزین را از داخل لوله و فیلتر رد کند، معمولا یک صدای تق تق شنیده می‌شود. درضمن در چنین حالتی کشش خودرو کاهش می‌یابد و در شیب‌های شدید می‌توان وارد شدن فشار بیش‌تر به موتور را حس کرد و در مواردی نیز خودرو از حرکت می‌ایستد. برای خرید انواع فیلتر به اینجا سر بزنید

نشتی خلأ در موتور ماشین

هنگامی که نشتی خلأ رخ می‌دهد چه باید کرد و راه تشخیص آن چیست ؟

کامپیوتر توانایی تنظیم درست نسبت سوخت به هوا را از دست می‌دهد و در نتیجه قدرت بهینه موتور از دست می‌رود. معمولا چنین عیبی موجب می‌شود که چراغ چک ماشین نیز روشن شود. درضمن اگر به کاپوت خودرو نزدیک شوید نیز می‌توانید صدایی شبیه به ” فس فس ” را از داخل بشنوید.

خرابی سیستم جرقه ‌زنی در استارت ماشین

هنگامی که سیستم جرقه ‌زنی مشکل داشته باشد، علاوه بر کاهش قدرت موتور ممکن است خودرو در استارت خوردن نیز دچار مشکل شود. معمولا می‌توان با تیون آپ این مشکل را برطرف کرد. اما آنچه اهمیت دارد این است که این کار توسط مکانیکی ماهر انجام شود تا این مشکل دوباره به خودروی شما بازگردد.

خرابی تسمه یا زنجیر تایم ماشین

خرابی تسمه تایم چه مواردی را در ماشین ما باعث می شود ؟ ( زمان تعویض تسمه تایم کی هست ؟ )

اینکه سوپاپ‌های موتور در زمان‌های درستی باز و بسته نمی شوند و گاهی همین موضوع باعث کاهش قدرت موتور می‌شود. معمولا هنگامی که زمان تعویض تسمه تایم می‌رسد، صدای تلق تلق از جلوی موتور شنیده می‌شود.

مشکل مبدل کاتالیستی ماشین

هنگامی که مبدل کاتالیستی خراب یا مسدود می‌شود، از جریان یافتن صحیح هوا در موتور جلوگیری می‌کند و در نتیجه قدرت آن کاهش می‌یابد. در کنار کاهش قدرت، دمای موتور از حد معمول بیش‌تر می‌شود و ممکن است خودرو در حالت توقف لرزش داشته باشد. مکانیک‌ها به سادگی می‌توانند مسدود بودن مبدل کاتالیستی را بررسی کنند تا مشخص شود این قطعه به درستی کار می‌کند یا نه.

خرابی سنسور هوا

اگر سنسور هوا خراب یا کثیف شده باشد، ممکن است سیگنال‌های اشتباهی را به کامپیوتر خودرو ارسال کند. معمولا در چنین مواردی چراغ چک روشن می‌شود و کار را برای عیب‌یابی ساده‌تر می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02128424701سبد خرید