ضدیخ و نشت گیر رادیاتور

ضدیخ و نشت گیر رادیاتور


ضدیخ و نشت گیر رادیاتور را از کجا باید بخریم ؟

برای خرید ضدیخ و نشت گیر رادیاتور مواردی را باید بدانیم و نسبت به آنها آشنایی جزئی داشته باشیم تا بتوانیم برند مناسبی را خریداری کنیم.

در ابتدا بهتر است تا در مورد ضدیخ کمی بدانیم :

ضد یخ نوعی ماده افزودنی است که به کمک آن می‌توان نقطه انجماد مایعات پایه آبی را کاهش داد. در محیط‌های سرد،‌ از مخلوط ضد یخ بمنظور کاهش نقطه انجماد مایعات استفاده می‌کنند. ضد یخ معمول که در فروشگاه‌ها یافت می‌شود، علاوه بر کاهش نقطه انجماد، نقطه جوش مایعات را نیز افزایش می‌دهد. در نتیجه، اگر از این مایعات به عنوان خنک‌کننده استفاده شود، می‌توانند دمای بالاتری را جهت خنک‌کنندگی تحمل کنند.

در گذشته، آب، اصلی‌ترین سیال خنک‌کننده در موتورهای درون‌سوز به شمار می‌آمد. آب، مایعی ارزان، غیرسمی و با ظرفیت گرمایی بالا است. البته، تغییرات این مایع، تنها در بازه‌ای محدود به ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد رخ می‌دهد که به هنگام انجماد، منبسط می‌شود. مشکل انبساط آب در دمای پایین، با توسعه سیالات خنک‌کننده برطرف شد. لازم به ذکر است که نقطه ذوب و جوش، از جمله «خواص کولیگاتیو» (Collilgative Properties) در محلول‌ها به شمار می‌آیند که به غلظت مواد حل‌شونده بستگی دارند. به همین دلیل، نمک‌ها،‌ نقطه ذوب محلول‌های آبی را کاهش می‌دهند.

از نمک‌ها به طور معمول در فرآیندهای «یخ‌زدائی» (De-icing) بهره می‌گیرند اما به دلیل ایجاد خوردگی در فلزات،‌ نمی‌توان از نمک‌های محلول به عنوان ضد یخ استفاده کرد. ترکیبات آلی با جرم مولکولی کم، نقطه ذوب پایین‌تری از آب دارند و می‌توان از آن‌ها به عنوان ضد یخ استفاده کرد. محلول‌های آلی به ویژه الکل‌ها،‌ جایگزین مناسبی به شمار می‌آیند که از آن‌جمله می‌توان به اتانول، متانول و اتیلن گلایکول اشاره کرد. مواد ذکر شده، پایه تمامی ضدیخ‌های تجاری از دهه 1920 تا به امروز محسوب می‌شوند.

اتیلن گلایکول

بیشتر ضدیخ‌ها از مخلوط کردن آب مقطر با مواد افزودنی همچون «مونو اتیلن گلایکول» (Mono Ethylene Glycol) تهیه می‌شوند. از سال ۱۹۲۶، استفاده از این ماده به عنوان یک ضد یخ دائمی در دنیا رواج داشته است چراکه نقطه جوش بالای اتیلن گلایکول، امکان استفاده از آن را در تابستان و دمای بالاتر نیز فراهم می‌کند. امروزه نیز این ماده علاوه بر خودروها، در بسیاری از موارد دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته مواد جایگزین دیگری همچون پروپیلن گلایکول نیز در دسترس هستند که خاصیت سمی کمتری نسبت به اتیلن گلایکول دارند.

زمانی که در یک سیستم، از اتیلن گلایکول استفاده شود، این ماده در اثر واکنش‌های ردوکس، به پنج نوع اسید، اکسید خواهد شد که عبارتند از:

  • فرمیک اسید
  • اگزالیک اسید
  • گلایکولیک اسید
  • گلیوکسیلیک اسید
  • استیک اسید

مواد افزودنی وجود دارند که با بافر کردن pH و حفظ خاصیت قلیایی، از اکسیداسیون اتیلن گلایکول و تشکیل اسید، جلوگیری می‌کنند. علاوه بر این، برای جلوگیری از خوردگی فلزات، موادی همچون نیتریت‌ها، سیلیکات‌ها، «بورات‌ها» (Borates) و «آزول‌ها» (Azoles) را به ضد یخ اضافه می‌کنند. اتیلن‌گلایکول، ماده‌ای سمی و تلخ‌مزه است. در صورت خوردن اتیلن‌گلایکول، این ماده توسط کبد به ۴ ماده شیمیایی سمی دیگر تبدیل خواهد شد.

پروپیلن‌ گلایکول

این ماده، خاصیت سمی بسیار کمتری نسبت به اتیلن گلایکول دارد و به عنوان ضد یخ غیر سمی شناخته می‌شود. پروپیلن گلایکول زمانی کاربرد دارد که بکارگیری اتیلن گلایکول میسر نباشد. از جمله این موارد می‌توان به کاربرد در صنایع غذایی و لوله‌های آب غیر شرب در منازل اشاره کرد. به طور مثال، سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA)، اضافه کردن پروپلیلن‌ گلایکول را در بسیاری از مواد غذایی فرآوری‌شده همچون بستنی، سس‌های سالاد و خمیر نانوایی مجاز دانسته است.

زمانی که رنگ پروپیلن گلایکول، به قرمز تغییر کند، باید آن‌را تعویض کرد. در حقیقت، زمانی که محلول پروپیلن گلایکول در یک سیستم خنک‌کننده یا گرمایشی، به رنگ قرمز می‌رسد، نشانگر خوردگی شدید آهن است. در نبود عوامل ضدخوردگی، پروپیلن گلایکول با اکسیژن و یون‌های فلزی واکنش می‌دهد و ترکیبات مختلفی شامل اسیدهای آلی تشکیل می‌دهد که خوردگی را تشدید می‌کنند.

بسیاری از موتور خودروها از آب برای خنک کردن گرمای تولیدی موتور بهره می‌گیرند. توجه داشته باشد که در موتور خودروها، از مخلوط آب و ضد یخ استفاده می‌شود و به همین دلیل بهتر است در این موارد از واژه سیال خنک‌کننده استفاده کنیم. وظیفه اصلی این ماده، کاهش حرارت موتور از طریق پدیده «همرفتی» (Convection) و انتقال حرارت جابجایی است. مواد ضدخوردگی نیز به ضدیخ‌ها اضافه می‌شوند چراکه در رادیاتور خودروها، آلیاژها و فلزاتی همچون آلومینیوم، چدن، مس، برنج و … وجود دارند که باید در برابر خوردگی محافظت شوند.

لازم به ذکر است اگر سیال خنک‌کننده موتور، بیش از اندازه گرم شود،‌ ممکن است در داخل موتور شروع به جوشیدن کند که در اثر جوشش، حباب‌هایی ایجاد می‌شوند که به موتور، صدمات جبران‌ناپذیری وارد می‌کنند. اگر از آب خالص به عنوان سیال خنک‌کننده استفاده شود، خوردگی گالوانیک ایجاد می‌کند. در نتیجه، بهره‌گیری از خنک‌کننده مناسب در یک سیستم تحت فشار، نقاط ضعف آب را بر طرف می‌کند. اگر به نسبت ۵۰/۵۰ از آب و اتیلن گلایکول استفاده شود، در سیستمی با فشار حدود 15psi، می‌توان به بازده دمایی از −37C∘ تا +129C∘، بدون جوشیدن یا انجماد آب دست پیدا کرد.

آشنایی یا نشت گیر خودرو 

در این بخش کمی در مورد نشت گیر خودرو با شما صحبت می کنیم.

وجود آب و یا هر مبرد دیگری در سیستم خنک کننده خودرو موجب از بین رفتن قطعات پلاستیکی و لاستیکی مانند واشر‌ها و کاسه‌ نمد‌ها می‌شود که در نتیجه باعث نشت آب از سیستم رادیاتور شده و این کمبود آب ممکن است عملکرد رادیاتور و در نتیجه موتور را تحت الشعاع قرار دهد. نشت‌گیر یا واندرسیل جهت از بین بردن نشتی‌های سیستم خنک کننده از قبیل نشتی آب در بدنه رادیاتور، نشتی آب در بلوک سیلندر و سرسیلندر است.

مطمئنا هنگامیکه گاراژ یا پارکینگ را نگاه میکنید و مایع و روغن روی زمین ریخته شده را می‌بینید احساس خوبی نخواهید داشت. برای شما سوال پیش می آید که این نشت روغن، بنزین یا مایع دیگر متعلق به کدام قسمت ماشین است؟

در ادامه نکات مفید بسیاری که در رابطه با علت نشت مایعات از خودرو است را بیان خواهیم کرد.

لکه قهوه‌ای روشن تا سیاه

اگر رنگ لکه‌ای که مشاهده کردید قهوه‌ای روشن، تیره یا سیاه بود نشان دهنده نشت روغن موتور است. به طور معمول رنگ روغن موتور قهوه‌ای روشن است اما هرچه قدیمی شده باشد رنگ آن تیره تر شده و در نهایت به رنگ سیاه تبدیل می‌شود. همانطور که میدانید موتور ماشین حاوی روغن موتور است و به هر دلیلی ممکن است نشت کند.

نشت روغن موتور ممکن است از محفظه روغن، واشر، مهره و درپوش دریچه باشد. بهتر است هنگامی که متوجه یک نشت کوچک شدید سریعا به یک مکانیکی مراجعه کنید و به کمک مکانیک مشکل را پیدا کرده و مسئله را حل نمایید.

لکه قرمز تا قهوه ای

اگر لکه قرمز تا قهوه ای را بر روی زمین مشاهد کنید احتمالا مایع رادیاتور است. تولید کنندگان یک مایع قرمز رنگی را درون سیال انتقالی قرار میدهند که با گذشت زمان رنگ آن تیره‌تر می‌شود، این مایع درون رادیاتور و کولر قرار دارد. صرف نظر از اینکه این مایع در کدام قسمت ماشین است، به محض مشاهده لکه قرمز رنگی که گاهی ممکن است کمی تیره تر باشد باید بلافاصله به تعمیرگاه مراجعه نمایید. این موضوع بسیار حیاتی است. شایان ذکر است که مایع فوق بوی تیزی دارد.

لکه شفاف قرمز رنگ تا قهوه ای

تولید کنندگان در روغن فرمان برق خودرو از مایع قرمز شفاف استفاد میکنند که با گذشت زمان این رنگ کمی تیره تر شده و تبدیل به قهوه ای میشود. اکثر تولید کنندگان از همان مایع داخل رادیاتور استفاده می‌کنند و برخی ماده دیگری را برای این کار انتخاب میکنند.

برای اینکه تشخیص دهید لکه قرمز رنگ از رادیاتور است یا روغن فرمان برقی، باید به مکان لکه ایجاد شده و توجه کنید. اگر لکه در در قسمت جلویی ماشین و سمت چپ قرار داشت روغن فرمان برقی است پس باید شلنگها و مخزن برق را بررسی کنید.

لکه شفاف زرد تا قهوه ایی

اگر شاهد لکه زرد رنگ یا قهوه ای شفاف بودید احتمالا نشت روغن ترمز دارید. روغن ترمزی که به تازگی عوض شده باشد به رنگ زرد شفاف است و با گذشت زمان به رنگ قهوه ای در می‌آید، اصطلاحا عمرش تمام شده و باید تعویض شود. از ویژگی های روغن ترمز که سبب تشخیص نسبت به سایر مایعات درون قطعات خودرو میشود، لیز بودن است. روغن ترمز از سایر مایعات مورد استفاده در خودرو لیزتر است. برای رفع این مشکل کافیست درب مخزن روغن ترمز را باز کنید و بررسی کنید که روغن ترمز اضافی درون مخزن نباشد، یا به عبارت دیگر از حد مجاز بالاتر نباشد. اگر نمیدانید چگونه مخزن روغن ترمز ماشین را باز کنید یا آن را بیابید کافیست به دفترچه راهنمای وسیله نقلیه خود مراجعه کنید.

اگر حدس میزنید لکه مشاهده شده نشت روغن ترمز است باید بلافاصله ماشین را مورد بررسی دقیق قرار دهید، چراکه این موضوع بسیار حائز اهمیت است و ممکن است جان شما را به خطر بیاندازد.

 لکه سبز، صورتی، نارنجی یا سبز-آبی

اگر هرکدام از رنگهای سبز، صورتی، نارنجی یا سبز-آبی را مشاهد کردید احتمالا مایع خنک کننده نشتی دارد. تولید کنندگان از رنگهای روشن برای خنک کننده استفاده میکنند تا به راحتی قابل شناسایی باشد، این مایع بوی شیرینی دارد.

این مایع از آب غلیظ تر و از روغن رقیق تر است. ممکن است در حین رانندگی متوجه بوی گرم و شیرین آن شوید یا اینکه گرمای خودرو توجه شما را جلب کند، گرچه این موضوع در نگاه اول مهم به شمار نمی رود اما باید به سرعت آن را بررسی کنید چراکه ممکن است نشت به دلیل شکستگی پمپ اب باشد یا از بخاری نشات بگیرد. مشکلات نشت مایع خنک کننده باید به سرعت حل شوند وگرنه خیلی زود مشکل حاد خواهد شد.

لکه آب

اگر به هنگام خارج شدن از پارکینگ شاهد قطره یا لکه آب بودید اصلا نگران نشوید. به خصوص اگر از سیستم تهویه هوا استفاده میکنید. مکانیزم این سیستم به این شکل است که با ایجاد چگالش تهویه هوا را انجام میدهد به این شکل که رطوبت هوا را گرفته و تبدیل به قطرات آب میکند و از طریق شلنگ کوچکی که برای آن تعبیه شده آب را به زیر خودرو انتقال میدهد. پس اگر در روزهای گرم تابستانی قطره،لکه یا چاله کوچک آب زیر ماشین تان مشاهده کردید جای نگرانی ندارد چراکه سیستم تهویه هوا به خوبی کار خودش را انجام داده است.

دوستان عزیز لطفا اگر تنها چند قطره کوچک روغن (با هر رنگی) یا گودال کوچی از روغن را مشاهده کردید بلافاصله قبل از حرکت خودرو علت را یافته و موضوع را حل کنید. این مسئله بسیار حائز اهمیت است و نباید به سادگی از کنار آن گذشت.

ضدیخ و نشت گیر رادیاتور از کجا و با چه المان هایی باید تهیه شوند ؟

خب با بررسی اینکه ضدیخ و نشت گیر رادیاتور چی هستند ؟ می توانیم الان بهتر از قبل برای انتخاب ضدیخ و نشت گیر رادیاتور برای خودرو خود تصمیم بگیریم. این کالاها از جمله کالاهای پر خرید و در نتیجه پرمصرف در خودروها به شمار می روند. برای خرید ضد یخ و نشت گیر مرغوب شما باید در نظر داشته باشید که یکی از نکات مهم “خرید امن” در کنار “ضمانت اصالت کالا” می باشد، که خب ، فروشگاه اینترنتی ای مانند یوسان پارت در این زمینه ها با بهره گیری از این دو پیش فرض خرید اینترنتی و داشتن مجوز های لازم و ایمن، برای شما می تواند منبعی مناسب در خرید ضدیخ و نشت گیر خودرو باشد.

خرید ایمن و ارزانتر از هر وب سایت فروشگاهی و یا مغازه ای … با ما در خرید ضد یخ و نشت گیر رادیاتور خودرو همراه باشید

[woodmart_categories orderby=”” order=”ASC” style=”masonry” spacing=”10″ ids=”230″ columns=”4″ hide_empty=”yes” autoplay=”no” lazy_loading=”no”]

بخش نظرات غیر فعال است

02128424701سبد خرید