روغن هیدرولیک

روغن هیدرولیک


روغن هیدرولیک ماشین های امروزی

خودروهای قدیمی که فرمان‌های مکانیکی داشتند جای خود را به خودروهایی با فرمان‌های هیدرولیکی داده‌اند – که از روغن هیدرولیک استفاده می کنند – ، که یکی از دلایل این کار سخت بودن چرخش فرمان در هنگام ایستاده و حرکت در سرعت پایین آن‌ها بوده است. سیستم هیدرولیک یک سیستم ساده است که از اصول فیزیک سیالات بهره و در جک‌های هیدرولیکی و … نیز به کار گرفته شده است. در تمامی سیستم‌های هیدرولیکی از روغن‌های مخصوص استفاده می‌شود که بانام روغن هیدرولیکی شناخته شده‌اند. روغن‌های هیدرولیک به دو دسته نفتی و روغن هیدرولیک سنتتیک تقسیم می‌شوند.
در سیستم‌های هیدرولیک مهم‌ترین بخش روغن هیدرولیک است چون بدون آن کل سیستم از کار می‌افتد و کارایی نخواهد داشت. عملکرد روغن هیدرولیک به عوامل مختلفی بستگی دارد. روغن‌های هیدرولیک باکیفیت نقطه‌جوش بسیار بالا دارند و ضد رطوبت هستند. همچنین مقاومت بالا در برابر خوردگی و فرسودگی از دیگر ویژگی‌های روغن هیدرولیک مرغوب است.
در استفاده از روغن هیدرولیک این سؤال برای همه‌ی افراد به وجود می‌آید که چه زمانی باید روغن هیدرولیک خودرو را عوض کرد؟ زمان تعویض روغن به عوامل مختلفی ازجمله نوع کارکرد آن بستگی دارد و نمی‌توان یک زمان مشخص و واحد برای تعویض روغن‌ هیدرولیک تمامی خودروها تعیین کرد. می‌توان از طریق کیفیت روغن هیدرولیک به زمان تعویض آن پی برد. هر گونه تغییر رنگ و بو در روغن هیدرولیک ازجمله تیره یا مات شدن و استشمام بوی سوختگی از روغن علامتی برای تغییر روغن هیدرولیک است. هر گونه سهل‌انگاری در زمان تعویض روغن هیدرولیک ممکن است خسارت جدی و حتی جبران‌ناپذیری برای خودرو ایجاد کند. روغن هیدرولیک در انتقال‌دهنده‌ی انرژی در سیستم خودرو دارد و در صورت کیفیت پایین آن سیستم ماشین با اختلاف یا توقف روبه‌رو می‌شود. یکی از عوامل فساد سریع روغن، دمای بالا است که در مناطق گرمسیر موجب تسریع سرعت فساد روغن می‌شود از این رو بهتر است فواصل زمانی تعویض روغن هیدرولیک در مناطق گرم کم باشد. کف کردن، وجود آثار اکسیده شدن، سفت شدن و پایین آمدن سطح روغن از دیگر عواملی هستند که عدم سلامت روغن هیدرولیک خودرو را نشان می‌دهند. همچنین سفت شدن فرمان و مقاومت آن در برابر چرخش و صدای غژغژ هنگام چرخاندن فرمان خودرو نیز از دیگر نشانه‌هایی هستند که راننده را متوجه نقص در سیستم هیدرولیک خودرو می‌کنند.
روغن‌های صنعتی دارای ویسکوزیته‌های متفاوت هستند از این رو هیچ‌گاه دو روغن را نباید با یکدیگر مخلوط کرد و پیشنهاد می‌شود که روغن کهنه را ابتدا تخلیه و سپس روغن تازه را جایگزین کرد. روغن‌های هیدرولیک در بسته‌بندی‌های گالنی و چند لیتری تولید می‌شوند. برای خرید آنلاین انواع روغن‌های صنعتی ازجمله روغن هیدرولیک می‌توان به فروشگاه اینترنتی یوسان پارت مراجعه کرد. فروشگاه اینترنتی یوسان پارت مجموعه‌ای از بهترین و مرغوب‌ترین روغن هیدرولیک را گردآوری کرده است. خرید آنلاین روغن هیدرولیک از یوسان پارت به‌ صورت کاملاً غیرحضوری در کمتر از چند دقیقه انجام می‌شود.

بخش نظرات غیر فعال است

02128424701سبد خرید