روغن موتور روغن هیدرولیک

روغن موتور روغن هیدرولیک


برای شناخت روغن ترمز و روغن هیدرولیک چه کار کنیم ؟

ما در اینجا به بررسی روغن موتور و روغن هیدرولیک می پردازیم.

روغن ترمز انواع بسیار مختلفی دارد که انتخاب نوع مناسب آن دشوار است. درواقع دو دسته بندی اصلی برای روغن ترمز وجود دارد. روغن ترمزها بر پایه گلیکول و سیلیکون هستند که روغن ترمزهای گلیکول خود دارای دسته بندی میباشد. در وسائل نقلیه با ترمز ABS از روغن بر پایه گلیکول استفاده میشود و از روغن بر پایه سیلیکون در کامیون ها و خودروهای بدون ترمزABS استفاده میشود. در یک خودروی بدون ترمز ABS که از اول از روغن بر پایه گلیکول استفاده شده نمیتوان از روغن بر پایه سیلیکون استفاده کرد زیرا باقی مانده ی روغن گلیکول در سیستم ترمز در ترکیب با روغن بر پایه سیلیکون سازگاری ندارد. رده بندی روغن ترمز بر اساس  DOT (دپارتمان حمل و نقل) است که تا عدد 5/1 رده بندی شده است. این عدد نشان دهنده ی نقطه جوش روغن میباشد که هر چه بالاتر باشد کیفیت روغن بهتر است زیرا میتواند دمای بالاتری را تحمل کند.

 دسته بندیDOT به این صورت است که از pe-dot شروع شده و با DOT2 ادامه پیدا میکند و در نهایت به DOT 5.1 ختم می‌شود. DOT 3 و DOT4 و DOT 5.1 روغن هایی بر پایه گلیکول هستند که بسیار پر مصرف میباشند. روغن ترمز DOT 3 رنگ زرد دارد و روغن ترمز DOT 4 آبی‌رنگ میباشد.بعضی از کارشناسان بر این باورند که نا سازگاری لاستیک‌های نشت‌بندی و آب‌بند‌هایی که در سیستم بوجود می آید میتواند به این علت باشد که نوع روغن ترمز عوض نشده و باعث خوردگی و فرسودگی سیستم شده است.

نقطه جوش روغن ترمز  DOT 3  205 درجه سانتیگراد میباشد و نقطه جوش روغن ترمز DOT 4 230 درجه سانتیگراد است. اما اگر این دو نوع روغن ترمز در معرض رطوبت قرار گیرند نقطه جوش آنها به ترتیب 140 و 150 درجه سانتیگراد خواهد شد.

در صورتی که وسیله ی نقلیه در مسافت های طولانی به صورت پشت سر هم و سنگین مورد استفاده قرار گیرد ممکن است کارایی ترمز آن به مرور زمان به دلیل گرم شدن بخش های مختلف ترمز و انتقال زیاد حرارت به روغن ترمز از بین برود که خود باعث میشود که هنگامی که راننده پدال ترمز را میفشارد نیروی کافی در پشت پیستون های ترمز ایجاد نشود و عملکرد این سیستم بسیار حیاتی و مهم کاهش پیدا کند. نکته ی جالب به توجه این است که برای خودروهایی که روغن ترمزشان 3.7 درصد رطوبت زدگی داشته باشد کاهش نقطه جوش روغن پیش بینی شده است. اما این در صورتی است که در روغن ترمز بیشتر خودرو ها 7 تا 8 درصد رطوبت وجود دارد.

روغن هیدرولیک و فرق آن با روغن موترو در چیست ؟

روغن هیدرولیک نوعی روغن مورد استفاده در خودرو است که وظیفه ی آن روان کنندگی و وساطت در انتقال قدرت میباشد. در واقع عملکرد این نوع روغن شبیه روغن ترمز بوده زیرا باعث راحت تر شدن چرخش فرمان و انتقال قدرت به فرمان و سایر قسمت های هیدرولیکی خودرو میشود. در خودروهای قدیمی که فرمان ها هیدرولیکی نبودند در سرعت کم و یا در حالت ایست سخت میچرخیدند اما امروزه این فرمان ها جای خود را به فرمان های هیدرولیکی داده اند و روغن هیدرولیک چرخش فرمان را بسیار راحت کرده است.

 روغن هیدرولیک نیز به دو دسته سنتتیک و نفتی تقسیم میشود. روغن هیدرولیک برای انتقال قدرت از فشار و جریان استفاده میکند. این نوع روغن نه تنها در خودرو بلکه در صنایع مختلف نیز کابرد دارد. در خودروهای سنگین نیز این روغن ها در پمپ، جک، جرثقیل و مواردی که برای حرکت کردن نیاز به قدرت زیاد دارند استفاده میشود. بدون روغن هیدرولیک سیستم هیدرولیک فلج میشود و عملا هیچ کارایی ندارد. برخی از مواردی که عملکرد روغن هیدرولیک به آنها بستگی دارد شامل موارد زیر میباشد:

  • گرانروی روغن موتور یا مقدار ویسکوزیته روغن
  • درجه حرارت عملکرد
  • نوع سیستم هیدرولیک
  • مقاومت لایه های روغن
  • حداکثر مقدار جذب کنندگی رطوبت
  • عدد ph و خاصیت اسیدی روغن
  • مقاومت در برابر اکسیده شدن

بخش نظرات غیر فعال است

02128424701سبد خرید