لنت ترمز کیا سورنتو

 

کیاسورنتر بزرگترین کمپانی هست برای تولید کردن سیستم های ترمزی که در کره جنوبی فعالیت داردو لنت هایی چون از وسایل نقلیه کوچک گرفته الی بزرگ از جمله دوچرخه تا کامیون ها و قطار و…دربردارد با شرکت یوسان پارت همراه باشید.

وقتی که خودرو سازی در کره جنوبی جهانی شد سانگ شین با کلی سرمایه گذاری و تلاش زیاد تکنولوژی در این بخش پیشرفت کرد و تحقق یافت و برای بیشتر کردن و افزایش دادن دارایی هایی که برای خودش است ۱۰کارخانه را در استرالیا،امریکا،هند و … را تولید کرده است و بیشترین سهم و فروش را در ایران و در جهان از آن خودش کرده است .

سانگ شین با در نظر گرفتن همه جانبه صدا لرزش،سازگار بودن با محیط زیست ،مقاومت هایش در برابر سایدگی ،داشتن بیشترین کارایی و استفاده کردن از تکنولوژی و مواد اولیه قدم گذاشت و دراین راه تغییر کرد و بزرگترین کارخانه در کره جنوبی و با بیشترین تنوعات که کمپانی sbاست با داشتن ۴۰سال تجربه در ساختن لنت ترمز متعلق به سانگ شین می‌باشد.

لنت ترمز کیاسورنتو

محصولاتی که در لنت ترمز به کار میرود توسط خودرو سازان شامل:

خسارت زدن به دیسک روتور را کمتر میکند،به دیسک آسیب کمتر میرساند و باعث طول عمر دیسک میشود،ترمز گرفتن نرم و یکسان ،کمتر شدن صداهنگام گرفتن ترمز، آلودگی کمتر برای چرخ ها دارد ،دوام و عمر طولانی داشتن در صرف کردن اقتصادی و دوست دار طبیعت محیط باشیم زیرا استفاده از الیاف شیشه موجب منجر شدن به سرطان ریه نیز خواهد شد ،و هنگام ترمز گرفتن نسبت به آن کارکرد احساس امنیت دارد.

در خودرو تنها حرکت کردن آن نیست که مهم می باشد بلکه توان داشتن کنترل ایستادن به موقع و کم کردن سرعت که بارزش و دارای اهمیت است و یکی از قطعه ها که فوق ایمنی می باشد لنت ترمز در خودروها است که نقششان بسیار مهم است و اگر خودرولنت خوبی داشته باشد سیستم ترمز به درستی و نحو احسن عمل میکند .وقتی پاروی ترمز میگذاریم و فشاری را که وارد میکنیم بوستر ترمز تقویت میشود و لنت ترمز به سطح و کف دیسک فشار داده میشود با به وجود آمدن اصطکاک از سرعت چرخیدن کمتر میشود و در آخر باعث توقف و ایستادن میشود .اصلی ترین ویژگی این است که ضریب اصطکاک خوب و مناسب نسبت به خودرو باشد و ثابت بماند و باعث گرم شدن و حرارت نشود و در برابر مواد چسبندگی مقاومت میکند بسیار مهم است تفاوت لنت خوب با کیفیت را با تفاوت لنت کم کیفیت را نمیتوان تشخیص داد زیرا باید به برند هایش مراجعه شود.

 لنت ترمز کیاسورنتو

 

تفاوت ظاهری در لنت های ترمز:

هر قطعه کد مخصوص به خودش را دارد و بعضی ها  کد فنی یکسان دارندو شرکت های زیادی در دنیا و جهان هستند که تولید کننده لنت ترمز است تفاوت آنها در کیفیت لنت ها مشخص می‌شود و ساخت آن باهم تفاوت دارد اما اندازه ،شکل ،ابعاد ها باهم تفاوتی ندارند .

لنت های ترمز به دو دسته تقسیم میشوند:

۱)دیسکی

۲)کفشکی(کاسه ای)

دیسکی استفاده بیشتری در خودروها دارد نسبت به لنت های کفشکی و بیشتر لنت های کفشکی در چرخ عقب خودرو استفاده میشود و ویژگی خاص خودش را دارد و لنت کفشکی به دلیل اینکه هنگام ساختن آهن بیشتری دارد قیمتش نسبت به لنت دیسکی بالاتر است و عوض کردن لنت کفشکی نسبت به لنت دیسکی پیچیده است و زمان بیشتری میبرد و کمتر استفاده میشود و برند و تنوع کمتری نیز دارد.

لنت ترمز ها در هردوره از دوره ها تفاوت دارد و یکسان نیست به مدل های متفاوت و مختلفی با مرور زمان تغییر میکندو برای اینکه متوجه شویم سفارش لنت ترمز درست است شماره شاسی خودرو را چک می‌کنیم .

چه زمانی می‌توانیم لنت ترمز را تعویض کنیم؟

زماتی که لنت خودرو تمام میشود که:

۱)وقتی که لنت ترمز بوی سوختگی بدهد.

۲)زمان ترمز گرفتن صدا جیغ یا سوت بدهد .

۳)وقتی که خودرو به یک سمت کشیده میشود.

۴)لرزش فرمان یا پدال گاز .

۵)صدای سایدگی وقتی که میخواهیم ترمز کنیم.

۶)زمانی که چراغ مربوط به لنت برای هشدار روشن میشود.

شرایط آب و هوا برروی کیفیت و بهتر بودن ترمز گیری موثر است در دماهای متفاوت ترمز گرفتن یکنواخت و یکسانی دارد.

و باید توجه داشته باشیم که زمانی که لنت ترمز سورنتو اگر خط و خشی روی آن داشته باشد دیسک ها نیز باید عوض شوند .

نمایش 1–12 از 20 نتیجه