لنت ترمز کیا سراتو

لنت ترمز ها، از اصلی ترین و بهترین قطعه هایی هستند که درون خودرو شما می باشند و در قسمت سیستم مکانیک خودرو قرار دارند. این لنت ها اکثراً برای توقف کردن خودروها کارایی دارند. نام دیگر این لنت های ترمز را می‌توانیم ترمز های ضروری بنامیم. در ادامه در یوسان پارت در مقاله خود می‌خواهیم درباره لنت ترمز های خودرو کیا سراتو سخن بگوییم و شما را با آنها آشنا کنیم. لنت ترمز کیا سراتو دارای دو بخش می باشد. که یک بخش آن لقه لنت و بخش دیگر کفشک لنت میباشد. برای اینکه بتوانید از این لنت ها استفاده کنید،در زمان نیاز می توانید پدال ترمز خودرو خود را فشار دهید، که در این صورت سطح اصطکاکی لنت به وجود می‌آید و باعث توقف خودرو شما میشود.

لنت ترمز کیا سراتو

در مدت های قبل لنت ترمز ها را با استفاده از مواد غیر قابل اشتعال که آزبست نامیده می شد، می ساختند. این آزبست ها می توانستند گرمایی که لنت ها تولید می کنند را بگیرند و پراکنده کنند،اما آنها هم دارای مشکلاتی بودند. که از اساسی‌ترین مشکلات شان می توانیم به این اشاره کنیم که، در هنگام گرفتن ترمز باعث به وجود آمدن گرد و غبار های بسیار زیاد میشوند. اما با پیشرفت کردن در همه عرصه ها ،لنت های ترمز نیز از مواد بهتر و بی ضرری ساخته شدند که، اکثر جنسشان پلاستیک و رزین می باشد. به بخش  اصطکاکی لنت‌های ترمز ماشین های کیا سراتو لقمه لنت ترمز می گویند.

 لنت ترمز کیا سراتو

لنت های متفاوت خودرو کیا سراتو

از لنت های مناسب برای خودروهای کیا سراتو، می توانیم به لنت های فلزی اشاره کنیم که از جنس گرافیت و مس و فولاد می باشند. که دارای عملکرد مناسب اما قیمت پایینی هستند. اما این لنت های فلزی در کنار مزیت و ویژگی که دارند، نقص و مشکلی دارند که می توانیم به سنگین بودن آن برای برخی خودرو ها را اشاره کنیم. این سنگینی می تواند موجب تاثیر گذاشتن روی بنزین و گاز خودرو شود. اما اگر از این لنت های فلزی استفاده کنید، باعث می شود که قسمت دیگری از ترمز خودرو های کیا سراتو شما دچار مشکل و آسیب شود. اما لنتهای مناسب دیگر برای خدروهای کیا سراتو،می‌توانند لنت های سرامیکی باشند. که از ماده سرامیک و چسبنده تولید شده‌اند، دارای وزن سبک تری نسبت به لنت های فلزی می باشند.

 لنت ترمز کیا سراتو

اما هزینه‌های بسیار گرانی دارند.  گاهی اوقات با برخی از نشانه ها شما می توانید بدانید که لنت ترمز خودرو سراتو شما در حال به پایان رسیدن است. نمونه این نشانه ها می تواند، لرزیدن پدال ترمز، صدا دادن لنت به صورت سوت کشیدن و یا حتی خرخر کردن لنت ترمز عقب خودرو باشند.از دیگر لنت ها می‌تواند لنت زینتری باشد. که استفاده از این لنت‌های ترمز بیشتر در ماشین ها و خودروهای مسابقه‌ای کاربرد دارند. چرا که این لنت ها به سرعت می تواند سرعت شما را کم کرده و ترمز کنند. اما در مقابل عمر بسیار کمی دارند، لنت های ارگانیک هم محبوبیت خاصی دارند چرا که هم قیمت پایینی دارند و هم از مواد سبک تر ساخته می شوند. پس اگر شما جزو افرادی هستید که رانندگی پرسرعت دارید و بیشتر در مکانهای شلوغ هستید. این لنت ها برای شما مناسب نیستند. چرا که عمر استفاده از آنها بسیار کم می باشد. اما اگر شما دارای خودرو کیا سراتو میباشید،باید به این نکته توجه ویژه کنید که لنت های جلو خودرو خود را در مدت زمان های کوتاه تعویض کنید. چراکه خودرو شما با رفتن مسافتی باعث کم شدن اصطکاک لنت ترمز می شود و از ادامه دادن مسیر می ایستد.

 لنت ترمز کیا سراتو

پس باید از لنت های قدیمی و فرسوده شده استفاده نکنید. چرا که می‌تواند باعث اتفاقات ناگوار مانند:تصادف بر اثر دیر ترمز گرفته شدن باشد. اگر خودرو شما مشکلاتی مانند سر و صدا داشت باید توجه داشته باشید که لنت ترمز شما در حال به اتمام رسیدن است. اما اگر فرمان دچار لرزش می شود،باید بدانید که نقص و مشکلی در سیستم ترمز شما وجود دارد. از بدترین نوع تمام شدن لنت در خودروهای کیا سراتو این است که ،با تمام شدن آن خودرو شما به یک سمت کشیده می شود.

 لنت ترمز کیا سراتو

سخن نهایی:

مقاله به شما کمک می کند که بتوانید با انواع لنت ترمزهای خودرو کیا سراتو آشنایی پیدا کنید و همچنین مشکلات به پایان رسیدن لنت ها را در نظر داشته باشید. بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن لنت های خود را تعویض کنید از خطرات دور باشید.

نمایش 1–12 از 35 نتیجه