لنت ترمز کیا کارنیوال

 

پیش درآمد

پیشرفت در فناوری خودروها باعث گردیده که هرخودرو ویژگی های خاص خود را پیدا نماید و این موضوع به جزء جزء  قطعات و لوازم آنها هم رسیده است تا آنجائیکه تاحدّ بسیار زیادی نمی توان قطعه ای از یک خودرو حتی با مدل مشابه ولی سال ساخت متفاوت را برای خودروی دیگر استفاده نمود .

این موضوع است که باعث می گردد قبل از اینکه به مشخصات و ساختار یک قطعه از لوازم یک خودروی خاص پرداخته شود بهتر است خودروی موردنظر از جهات گوناگون معرفی شود . در همین راستا قبل از بررسی لنت ترمز کیا کارنیوال معرفی کوتاهی درخصوص خودروی کیا کارنیوال خواهیم داشت .

لنت ترمز کیا کارنیوال

تاریخچه کیا کارنیوال

شرکت خودروسازی کیا موتورز کره جنوبی پس از گذراندن بحران ورشکستگی در سال 1996 میلادی توانسته است خودروهایی قابل مطرح در عرصه جهانی را به بازارهای خودرو تمامی کشورهای جهان ارائه نماید .

اولین خودروی نسل جدید تولیدات کیا موتورز ، مینی ون کارنیوال سال 2022 است که جایگزین سدوتا خواهد شد .

کیاموتورز برای این مدل از تولیدات خود از نام کارنیوال استفاده کرده است و به دنبال خریدارانی است که متقاضی خودروهای کراس اوور هستند .

لنت ترمز کیا کارنیوال

بدنه زیبای کیا کارنیوال

جلوپنجره دماغه ببری شکل ، چراغ های جلو به صورت LED با دیلایت های زیگزاگ ، کراس اوورهای کوچک سلتوس را به یاد می آورد . کاپوت جلوی خودرو به دلیل خط نازکی که بین چراغ های جلو و عقب بکار رفته ، تخت تر به نظر می رسد .

کابین داخلی کیا کارنیوال

داشبورد پهن با عناصر زیاد افقی ، پشت آمپر دیجیتال ، نمایشگر مرکزی  3/12 اینچی چشمگیرترین اجزای داخلی هستند .

خودرویی متفاوت برای دوستداران خودروهای شاسی بلند

پیشرانه 6 سیلندر 5/3 لیتری با 290 اسب بخار ، گشتاور 255 نیوتن که توسط گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به چرخ های جلو فرستاده می شود . این موارد باعث گردیده خودرویی قویتر از سدونا باشد و ظرفیت یدک کشی خوبی همچون تریلر جهت اسکی و امثال آنها باشد .

 لنت ترمز کیا کارنیوال

طراحی خاص برای صدایی کمتر

طراحی مستحکم با نام N3 باعث گردیده این پلتفرم دارای فولاد با کشش بالا ، استحکام خوبی را بدون افزودن وزن خودرو باعث گردیده . ایزولاسیون علمی تر و دقت در ساخت سپرها ، آینه ها و رینگ های آیرودینامیک صدای کمتری را به داخل کابین منتقل می کند .

فضای بزرگ تر در داخل کابین

بنا به اظهارات کارشناسان کیا کارنیوال درصورت تا شدن صندلی های ردیف سوم فضای داخلی به متراژ 1/4 متر مکعب خواهد رسید که بهترین متراژ در خودروهای هم کلاس آن است .

صندلی مرکزی به سمت جلو حرکت می کند تا سرنشین صندلی جلویی دسترسی بهتری به کودک خود داشته باشد . درضمن می تواند به میزی برای سرنشینان عقب تبدیل گردد . درهای کیا کارنیوال برقی بوده و تریم های SX ، EX و SX پرستیژ دارای دوربین صندلی عقب دید در شب هستند تا امکان دید غیرمستقیم از صندلی های عقب فراهم گردد .

 لنت ترمز کیا کارنیوال

مشخصات فنی کیا کارنیوال

دارای 6 سیلندر V شکل خورجینی ، حداثر قدرت 276 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه ، حداکثر گشتاور 336 نیوتن متر در 5200 دور در دقیقه ، حجم موتور 3342 سی سی ، جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک ، حداکثر سرعت 196 کیلومتر در ساعت با فاصله محورها 3061 میلیمتر ، باک خودرو 80 لیتر و 7 نفر سرنشین .

لنت ترمز چیست ؟

همانطور که می دانید لنت ترمز خودرو از مهمترین قطعات و بخش های سیستم ترمز و تعلیق خودرو است که چنانچه به حدّ کفایت سالم نباشد خطرات بسیاری را با خود به همراه دارد . البته لنت های ترمز از اولین تولید آن که از ماده ای بنام آزبست استفاده می گردید و مشخص شد که دراثر مجاورت با گرما و اصطکاک از خود گاز مسموم کننده منتشر می کند تا امروز که تمامی لنت های ترمز پس از گذراندن مراحل تست و آزمایش های بسیار وارد بازار می شوند ، تغییرات بسیاری کرده است .

 لنت ترمز کیا کارنیوال

ساختار لنت ترمز

لنت های ترمز از دو قسمت کفشک و لقمه تشکیل شده اند کفشک که لایه زیرین لنت است از مواد لاستیکی خاص ، محکم و در برابر گرما مستحکم و مقاوم ساخته می شوند تا تحمل فشار و گرمای حاصله را داشته باشند .

بخش دوم یا رویی لنت ترمز از مواد متنوعی که هرکدام منظور خاصی را دنبال می کنند و بخشی از آنها هم نزد تولیدکنندگان بصورت محرمانه باقی می ماند باترکیب حدود 25 نوع مواد معدنی و غیرمعدنی ساخته گردیده .

انواع لنت ترمز خودرو

لنت های ترمز را به 5 دسته اصلی تقسیم می کنند که هرکدام باتوجه به موادی که در آنها بکار رفته است از مقاومت و طول عمر خاصی برخوردار هستند که عبارتند از :

لنت ترمز فلزی ، کم فلز ، ارگانیک ، سرامیکی و زینتری .

 لنت ترمز کیا کارنیوال

یک نکته مهم و خاص

تا اینجا به حساسیت و اهمیت لنت ترمز پی بردیم ولی این قطعه با اهمیت را چگونه باید تهیه کرد که از اصل بودن آن اطمینان داشته باشیم . با مراجعه به سایت های معتبری همچون یاسان پارت می توانید علاوه براینکه اطلاعات مورد نیازتان را بدست آورید ازطریق همان سایت ها قادر هستید اقدام به خریدی مطمئن که دارای ضمانت های لازم ، اورژینال بودن قطعه و قیمت مناسب است نمایید .

لنت ترمز کیا کارنیوال

باتوسعه صنایع خودروسازی ، تولید کنندگان برآن شدند برای حفاظت ایمنی مشتریان خود ، قطعات و لنت های ترمز را به نحوی طراحی نمایند که خریداران بتوانند با دراختیار داشتن شماره فنی یا شماره شاسی خودرو که بر روی قطعات یدکی و لنت های ترمز قید گردیده با اطمینان خاطر قطعه موردنظر خود را خریداری نمایند .

 لنت ترمز کیا کارنیوال

به همین دلیل شماره فنی یا شاسی خودرو را بعلاوه آرم کارخانه سازنده بر روی قطعه درج نموده و همان شماره فنی را در دفترچه راهنمای خودرو قید کرده اند ، با مطابقت این سه مورد با یکدیگر خریدی اطمینان بخش خواهید داشت .

مشخصات فنی لنت ترمز کیا کارنیوال

لنت ترمز کیا کارنیوال دارای ابعاد 76/1 * 34/6 * 45/16 سانتیمتر است ، از انواع لقمه های سرامیکی است و با فناوری NANO – NAO ساخته شده است . بدون صدا ، بو و ریزش خک بر روی دیسک می باشد . درتمامی شرایط آب و هوایی گیرایی مطلوبی دارد و از عمر قابل قبولی برخوردار است .

تمام

مشاهده همه 5 نتیجه