لنت ترمز کیا سول

 

از لنت های مناسب برای خودروهای کیاسول، می توانیم به لنت های فلزی اشاره کنیم که از جنس گرافیت و مس و فولاد می باشند. که دارای عملکرد مناسب اما قیمت پایینی هستند همراه یوسان پارت باشید.

اما این لنت های فلزی در کنار مزیت و ویژگی که دارند، نقص و مشکلی دارند که می توانیم به سنگین بودن آن برای برخی خودرو ها را اشاره کنیم. این سنگینی می تواند موجب تاثیر گذاشتن روی بنزین و گاز خودرو شود. اما اگر از این لنت های فلزی استفاده کنید، باعث می شود که قسمت دیگری از ترمز خودرو های کیا سراتو شما دچار مشکل و آسیب شود.

لنت ترمز کیا سول

اما لنت های مناسب دیگر برای خودروهای کیا سول،می‌توانند لنت های سرامیکی باشند. که از ماده سرامیک و چسبنده تولید شده‌اند، دارای وزن سبک تری نسبت به لنت های فلزی می باشند.

اما هزینه‌های بسیار گرانی دارند.  گاهی اوقات با برخی از نشانه ها شما می توانید بدانید که لنت ترمز خودرو کیاسول شما در حال به پایان رسیدن است. نمونه این نشانه ها می تواند، لرزیدن پدال ترمز، صدا دادن لنت به صورت سوت کشیدن و یا حتی خرخر کردن لنت ترمز عقب خودرو باشند.

از دیگر لنت ها می‌تواند لنت زینتری باشد. که استفاده از این لنت‌های ترمز بیشتر در ماشین ها و خودروهای مسابقه‌ای کاربرد دارند. چرا که این لنت ها به سرعت می تواند سرعت شما را کم کرده و ترمز کنند. اما در مقابل عمر بسیار کمی دارند، لنت های ارگانیک هم محبوبیت خاصی دارند

چرا که هم قیمت پایینی دارند و هم از مواد سبک تر ساخته می شوند. پس اگر شما جزو افرادی هستید که رانندگی پرسرعت دارید و بیشتر در مکانهای شلوغ هستید. این لنت ها برای شما مناسب نیستند. چرا که عمر استفاده از آنها بسیار کم می باشد. اما اگر شما دارای خودرو کیا سول میباشید،باید به این نکته توجه ویژه کنید که لنت های جلو خودرو خود را در مدت زمان های کوتاه تعویض کنید.

لنت ترمز کیا سول

چراکه خودرو شما با رفتن مسافتی باعث کم شدن اصطکاک لنت ترمز می شود و از ادامه دادن مسیر می ایستد. پس باید از لنت های قدیمی و فرسوده شده استفاده نکنید.

چرا که می‌تواند باعث اتفاقات ناگوار مانند:تصادف بر اثر دیر ترمز گرفته شدن باشد. اگر خودرو شما مشکلاتی مانند سر و صدا داشت باید توجه داشته باشید که لنت ترمز شما در حال به اتمام رسیدن است. اما اگر فرمان دچار لرزش می شود،باید بدانید که نقص و مشکلی در سیستم ترمز شما وجود دارد.

از بدترین نوع تمام شدن لنت در خودروهای کیا سول این است که ،با تمام شدن آن خودرو شما به یک سمت کشیده می شود.

قیمت لنت کیاسول

لنت ترمز برای این خودروهای نه چندان ارزان به عامل های متفاوتی بستگی دارد. برای مثال: می‌توانیم از این عامل ها به مدل خودرو شما، ماده های تشکیل دهنده لنت شما و همچنین نام برند لنت اشاره کنیم.

لنت ترمز اصلی در خودروهای کیاسول قرار دارند که به آنها جنیون پارت گفته می‌شود. به این دلیل که به صورت شخصی و خاص برای خودرو های کیاسول طراحی و ساخته شده اند بسیار مرغوب و با کیفیت هستند.

لنت ترمز کیا سول

که این کیفیت بالا توانسته است قیمت آن ها را تحت تأثیر خود قرار دهد. به طور کلی صاحبان خودروهای کیاسول می‌توانند از لنت ترمز اصلی مناسب و اورجینال استفاده کنند، اما اگر قصد خرید از این لنت ها را نداشتند در قدم بعدی می توانند از لنت‌های ترمز سرامیکی بهره ببرند. لنت های ترمز سرامیکی دارای مواد اولیه با کیفیتی میباشند.

این  لنت ها باز هم دارای قیمت بالایی هستند اما نسبت به قیمتی که دارند،مزایا و ویژگی‌های مناسبی هم دارند. از ویژگی‌ها و مزیت‌های لنت های ترمز سرامیکی برای خودروهای هیوندای می توانیم به این گونه اشاره کنیم که، در زمانی که راننده خودرو ترمز می کند هیچ صدا و حرکاتی ایجاد نمی شود. همچنین  لنتها می‌توانند باعث آسیب رساندن به دیسک‌ترمز شما شوند.

مشاهده همه 10 نتیجه