لنت ترمز کیا اپیروس

لنت ترمز کیا اپیروس ، صنعت خودروسازی در تمامی کشورهای پیشرفته به نوعی براساس یک الگو و همسان پیش می رود  با این حال هرتولید کننده ای برای خود رازهایی دارد که سعی می کند آنها درجایی افشا نشوند. به همین دلیل است قبل از آنکه مشخصات لوازم و قطعات یدکی خودرو بررسی گردد می بایست تاریخچه و مشخصات فنی و ساختار خود خودرو مورد تحلیل و شناخت قرارگیرد .

به همین دلیل در ابتدا به سراغ خودروی کیا ایپروس رفته و بعد از آن ساختار و مشخصات لنت ترمز کیا اپیروس خواهد آمد پس همراه یوسان پارت باشید.

کوتاه درمورد خودرو کیا ایپروس

خودروی کیا ایپروس محصول کشور کره جنوبی می باشد که فقط در یک نسل در سال های 2003 تا 2011 میلادی توسط شرکت خودروسازی کیا موتورز کره طراحی و تولید گردید . این خودرو جزو ماشین های لوکس سدان است که از لحاظ بدنه خارجی درکلاس سگمنت E قرار می گیرد .

از لحاظ مشخصات فنی بسیار به خودروی هیوندای آزرا گرنجور شباهت دارد . در مدت تولید چند باری مورد فیس لیفت قرارگرفت .

خودرویی الهام گرفته از خودروهای اروپایی

لنت ترمز کیا اپیروس

طراحان این خودرو در زمان طراحی و تولید خودروهایی مانند مرسدس بنز ، بنتلی و جگوار را به عنوان الگو قراردادند به همین دلیل به نوعی شباهت هایی از این سه خودرو می توان در کیا ایپروس مشاهده کرد ، تاجائیکه توسط شرکت جی دی پاور و شرکاء در کشور آمریکا به عنوان جذاب ترین خودروی پریمیوم متوسط شناخته شد .

مشخصات فنی کیا ایپروس

کیا ایپروس با پیشرانه 6 سیلندر ، دیفرانسیل جلو ، گیربکس 5 دنده اتومات با حجم موتور 8/3 لیتر ، قدرت موتور 265 اسب بخار ، گشتاور 353 نیوتن متر ، شتاب 5/7 ثانیه ، حداکثر سرعت 230 کیلومتر در ساعت ، مصرف ترکیبی 9/10 لیتر در صد کیلومتر ، فاصله محوری 2800 میلیمتر و حجم باک 65 لیتر به عنوان یک خودروی زیبای غو آسا مورد توجه فقط قشر متمول قرارگرفت که همین موضوع را به عنوان نقطه ضعف می شناسند چون باعث گردید آمار تولید و فروش آن بسیار افت نماید .

امکانات رفاهی کیا ایپروس

شرکت کیا موتورز کره جنوبی در سال 1997 میلادی ورشکست گردید ، به همین دلیل تمامی سعی و تلاش خود را بر روی این خودرو قرارداد تا با ارائه یک خودروی سدان لوکس ، خود را از این مشکل برهاند ، به همین جهت آپشن ها و امکانات رفاهی بسیاری را در این خودرو قرارداد که مهمترین آنها عبارتند از :

کروز کنترل ، کنترل پایداری ، کنترل کشش ، فرمان 4 حالته هیدرولیکی حساس به سرعت ، ترمز پارک پدالی ، ترمز کمکی ، سامانه توزیع نیروی ترمز ، ترمز ضد قفل ، سنسور جلو و عقب ، 6 کیسه هوا ، ورود بدون کلید ، سیستم تهویه اتوماتیک دوگانه و ده ها امکانات دیگر .

لنت ترمز کیا اپیروس

تست ایمنی کیا ایپروس

این خودرو بارها مورد آزمایش تست ایمنی قرارگرفت و در تمامی آنها از امتیازات بسیار خوبی برخوردار گردید . در آزمایش تصادف از روبرو و کنار که توسط مؤسسه IIHS  انجام گرفت و بهترین نمره را دریافت کرد و در سال 2007 در مؤسسه بیمه ایمنی برنده جایزه خودروی لوکس شد .

کیا ایپروس در ایران

خودروی کیا ایپروس در مقابل موج واردات خودروهای سواری و شاسی بلند توسط شرکت اطلس خودرو بوجود آمده بود به محض ورود به ایران مورد استقبال قرارگرفت . ولی به هر حال در مقابل حریفان خوبی قرارداشت و به همین خاطر درحال حاضر به تعداد محدودی در ایران موجود می باشد.

ساختار لنت ترمز

این موضوع که لنت ترمز کیا اپیروس چه نقشی در خودرو ایفا می کند تاحدّی برای هر راننده ای مشخص و شناخته شده است ، ولی شاید هر راننده ای از ساختار و انواع لنت ترمز اطلاعات فنی کافی نداشته باشد و به همین جهت وقتی می گوئیم لنت ترمز خودروی کیا ایپروس از جنس سرامیک است ، نیاز است تا کمی به انواع لنت و چگونگی ساختار آنها پرداخته شود .

انواع لقمه لنت ترمز

لنت های ترمز از دو قسمت که شامل کفشک یا کفه و لقمه می باشد تشکیل شده است . کفشک از نوعی مواد لاستیکی با ترکیبات خاصی که برای هر تولید کننده ای تا حدّی بصورت راز و محرمانه است به شکل فشرده و در کوره ها و پرس و فشارهای بالا تولید می گردد .

بر روی کفشک لنت ، لقمه قراردارد که بیشترین اهمیت را دارد که براساس انتظاراتی که از آن می رود در 5 نوع تولید می گردد . توجه داشته باشید که هر لقمه لنت ترمز درحدود 25 نوع مواد در آن ترکیب شده که نا هر لنت ترمز باتوجه به بیشترین درصد مواد آورده در لقمه نامیده می شود .

 لنت ترمز فلزی :

لنت ترمز کیا اپیروس

در این لنت از فلزهایی مانند آهن ، فولاد ، مس و مواد ارگانیک استفاده می گردد . بیشترین استقبال از این نوع لنت ترمز است چون فلز بیشتری در آن بکار رفته . هرچه گرمای حاصله از دیسک خودرو بیشترشود گیرایی آنهم بالاتر می رود ، نقطه ضعف آن صدا و خاک لقمه بیشتر است .

لنت ترمز نیمه فلزی

در اینگونه از لنت های ترمز از فلز کمتری استفاده می شود و بیشتر مواد معدنی بکار گرفته می شود . گیرایی آن نسبت به لنت های فلزی کمتر ولی از صدای کمتری هم برخوردار می باشد .

لنت ترمز  ارگانیک

این لنت ها از موادی مانند شیشه و سایر مواد ارگانیک معدنی استفاده می شود ، صدای کمی دارند ولی به همان میزان خاک یا غبار روی دیسک منتشر می کنند .

لنت ترمز سرامیکی

از بهترین و گران ترین لنت های ترمز خودرو هستند که از الیاف سرامیکی تولید می شوند ، گیرایی بالا ، صدای بسیار کم و عدم پاشیدن غبار بر روی دیسک از امتیازات این لنت ترمز است .

لنت ترمز زینتری

لنت ترمز حرفه ای شناخته شده ، برای خودروهای گرانقیمت ، مسابقه ای و چرخ های هواپیما استفاده می شود .

چه نوع خریدی صحیح تر است ؟

قبل از اینکه به سراغ لنت های ترمز خودروی کیا ایپروس برویم مناسب است گشتی در بازار قطعات یدکی خودرو بزنیم . با پیشرفت تکنولوژی و فناوری اینترنت دیگر نیاز نیست برای خرید یک قطعه لوازم یدکی از این سر شهر به آن سر شهر برویم و چه بسا گرفتار فروشنده قطعات غیراصل و غیر اورژینال شویم .

با مراجعه به سایت هایی مانند یاسان پارت تمامی اطلاعات لازم را دراختیار شما قرار می گیرد و قطعه یدکی اصل و اورژینال با ارائه ضمانت های لازم در اسرع وقت برای شما ارسال کنند .

لنت ترمز کیا ایپروس

لنت ترمز کیا اپیروس

براساس سیاست تولید قطعات خودرو ، سازندگان هر خودرویی به هر ماشین تولید شده در هر سالی یک شماره فنی که بر روی شاسی آن درج می گردد اختصاص می دهند . همین شماره فنی به اضافه آرم یا لوگوی شرکت بر روی قطعه آورده می شود . فقط لازم است در زمان دریافت لنت ترمز یا قطعه یدکی این شماره فنی را با شماره شاسی خودرو که در دفترچه راهنمای خودرو آمده است تطبیق کنید تا 90 % راه صحیح را پیموده باشید .

ویژگی های لنت ترمز کیا ایپروس

  • دارای انواع استانداردهای بین المللی .
  • جنس لقمه ترمز از الیاف سرامیکی می باشد .
  • به علت دارا بودن فیبرکربن ضریب خوردگی پایینی دارد .
  • با تمامی شرایط آب و هوایی سازگار است .
  • طبق اصول ترمودینامیک انتقال حرارت یکسان در دیسک دارد .
  • از ماده آزبست اصلاً استفاده نمی گردد .

مشاهده همه 5 نتیجه