لنت ترمز کیا اپتیما

 

سایت ما در این مقاله می خواهد به بررسی لنت ترمز کیا اپتیما بپردازد و ابعاد مختلف آن را به طور کامل برایتان توضیح دهد.

لنت ترمز کیا اپتیما یکی از اجزای اصلی پدال ترمز به حساب می آید که نیرو اصلی بازدارنده حرکت خودرو است.  به همین علت لنت ترمز یکی از اساسی ترین قطعات برای هر خودرویی به حساب می آید که چنان دچار دچار فرسودگی شود امنیت رانندگی شما دچار مشکل می شود.

لنت ترمز کیا اپتیما

لنت ترمز کیا اپتیما

لنت ترمز کیا اپتیما وظیفه این را دارد که با به وجود آوردن نیروی اصطکاکی کافی، انرژی جنبشی چرخ های در حال حرکت را بگیرد و تبدیل به انرژی حرارتی نماید. پس از انجام این کار، انرژی حرارتی در فضا پخش خواهد شد که در نتیجه ی این کار خودر از حرکت می ایستد یا این که اگر نتواند به سرعت متوقف شود، سرعت آن کم تر می شود.

لنت ترمز کیا اپتیما حتما باید دارای ضریب اصطکاکی بالا و پایداری باشد و خاصیت خود را در اثر تغییرات درجه حرارت از دست ندهد. علاوه بر این لنت ترمز کیا اپتیما لازم است در برابر سائیدگی استحکام داشته باشد و کاسه ترمز در اثر عملکرد آن آسیب نبیند.

چگونه بفهمیم که عمر لنت ترمز کیا اپتیما به  اتمام رسیده است؟

لنت ترمز کیا اپتیما

برای این که بفهمید همه لنت ترمز کیا اپتیما عمرش به پایان رسیده است باید بدانید که سیستم های هیدرولیکی ترمز دارای مخزن روغن هستند که چنان چه سالم باشد با کاهش سطح روغن آن می توانید بفهمید که عمر آن به پایان رسیده است. البته در مدل های  ABS  در صورت به پایان رسیدن عمر لنت ترمز کیا اپتیما، اخطار به صورت اتوماتیک اخطار به شما داده می شود.

لازم به ذکر است که در بعضی مواقع  صدای غیر طبیعی و نا هنجاری در چرخ ها به وجود می آید که نشان دهنده به پایان رسیدن عمر لنت ترمز کیا اپتیما شما است. بد نیست بدانید که به طور کلی لنت ترمز های عقب نسبت به جلو از ماندگاری بیشتری برخوردار هستند و می توانند تا صد هزار کیلومتر کار کنند.

قیمت لنت ترمز کیا اپتیما

لنت ترمز کیا اپتیما

قیمت لنت ترمز کیا اپتیمادر ایران به علت تورم و تغییرات لحظه ای قیمت دلار، بسیار متغیر است. ولی شما می توانید برای خرید لنت ترمز کیا اپتیما با قیمت مناسب به سایت ما مراجعه کنید چرا که ما لنت ترمز کیا اپتیما را به قیمت عمده به مشتریان خود عرضه خواهیم کرد.

حرف آخر درباره لنت ترمز کیا اپتیما

لنت ترمز کیا اپتیما

سایت یوسان پارت در این مقاله به معرفی لنت ترمز کیا اپتیما پرداخت و آن را از ابعاد گوناگون مورد بررسی و تحلیل قرار داد.

به طور کلی، لنت های ترمز جلو و عقب کیا اپتیما شما قیمت یکسانی دارد. برای تعویض و نصب آن نیز مبلغ چندانی نیاز نیست به مکانیک ها بپردازید. در نهایت، به طور معمول بین پنجاه تا صد دلار برای هر لنت ترمز احتمال دارد که نیاز باشد هزینه کنید که این قیمت به تومان لحظه ای متغیر خواهد شد.

در پایان از این که با مقاله لنت ترمز کیا اپتیما تا انتها با ما همراه بودید از شما خیلی سپاس گزاریم و امیدواریم که جواب همه ی پرسش های خود را درباره این لنت ها دریافت کرده باشید. در نهایت باید یادآوری کنیم که به هیچ وجه چک کردن و تعویض لنت ترمز های خود را فراموش نکنید که بسیار خطرناک است. سهل انگاری نکنید.

 

 

نمایش 1–12 از 17 نتیجه