لنت ترمز جنسیس

لنت ترمز جنسیس، با پیشرفت و توسعه خودروسازی در کشورهای مطرح  لزوماً ارئه قطعات و لوازم یدکی آنها نیز از شکل سنتی خارج گردید. به این معنی که تولیدکنندگان خود را ملزم دانستند نوع برنامه ریزی کنند که قطعه اورژینال و اصل با اطمینان بیشتری به دست متقاضیان برسد و از سویی دیگر هرقطعه مخصوص یک خودروی مشخص برای سال مشخص باشد.

به همین جهت بهتر است قبل از بررسی قطعه ای از خودرو شناختی از تاریخچه خودرو و مشخصات فنی آن داشته باشیم . باتوجه به موضوع بحثمان که لنت ترمز جنسیس است، به سراغ شرح کوتاه در یوسان پارت و مجملی از خودروی هیوندای جنسیس می رویم .

لنت ترمز جنسیس

تاریخچه هیوندای جنسیس

در سال 2007 میلادی کشور کره جنوبی در نمایشگاه خودروی نیویورک توسط شرکت خودروسازی هیوندای کانسپت جنسیس را معرفی نمود و در سال 2008  آن را به تولید انبوه رسانید . سال 2010 شرکت آسان موتور ایران با معرفی یک سدان نسبتاً لوکس و مجلل به بازار خودروی ایران آن را به معرض فروش رسانید .

به مدت سه سال بطور یکنواخت و بدون هیچ تغییری فروش این خودرو ادامه یافت تا اینکه در سال 2015 با تغییرات اساسی در طراحی بدنه و امکانات رفاهی تحت عنوان نسل دوم جنسیس ارائه گردید. به دلیل مقررات حاکم در زمان مذکور ، نسل دوم جنسیس بجز تعداد محدودی در مناطق آزاد وارد به بازار خودروی ایران راهی پیدا نکرد .

 لنت ترمز جنسیس

وضعیت کابین داخلی جنسیس

کارشناسان ، کابین داخلی نسل اول جنسیس را به عنوان یک طرح قدیمی غیرقابل رقابت با خودروهای همتراز خود می دانند که از طراحی ساده و غیرقابل انتظاری برخوردار است .

بدنه خارجی جنسیس

طراحی بیرونی این خودرو نسبت به طراحی کابین داخلی آن قابل قبول تر است ، باتوجه به اینکه برداشت هایی از سدان های آلمانی و ژاپنی را باخود به همراه دارد .

چراغ های بزرگ و کشیده آن بیشتر ذهن بیننده را به طرف ماشین های ساخت آلمان و مخصوصاً مرسدس هدایت می کند . وقتی که به نمای جانبی آن نگاه می کنید رگه هایی از BMW سری 5 به یاد مشاهده کننده می افتد .

 لنت ترمز جنسیس

ورود دو نسخه از جنسیس به ایران

در نسسل اول هیوندای جنسیس دو نسخه سدان و کوپه تولید گردید که هردوی آنها به بازار خودروی در ایران راه پیدا کردند . هر دو نسخه با دو پیشرانه 6 سیلندر 3/3 و 8/3 لیتری تولید و عرضه شده اند که در ایران از نوع موتور 8/3 لیتری لامبادا با سیستم سوخت رسانی MPi  است .

نسخه کوپه هیوندای جنسیس از موتور 6 سیلنر V شکل با سیستم زمانبندی متغیر سوپاپ ها یا همان CVVT است . جعبه دنده نسخه کوپه توسط شرکت ZF آلمان به انجام رسیده است .

مشخصات موتوری هیوندای جنسیس

شتاب صفر تا صد سدان با وزن 8/1 تن ، حدود 7 ثانیه است با حداثر سرعت 250 کیلومتر در ساعت ، دارای سیکل ترکیبی مصرف سوخت 5/9 تا 10 لیتر در هر صد کیلومتر می باشد .

 لنت ترمز جنسیس

از امتیازات و آپشن های جنسیس

دارای 5 ستاره ایمنی از مؤسسه NHTSA آمریکا ، داشتن 9 کیسه هوا یا ایربگ برای راننده و سایر سرنشین ها و سیستم ترمز CBC  ،  TCS ، BAS ، ABS و ESP .

یک نکته جالب

سیستم تعلیق هیوندای جنسیس ضبات ناشی از ناهمواری ها را جذب کرده و سواری آرامی را فراهم می آورد . درضمن سیستم تعلیق این خودرو در قسمت جلوی خودرو از نوع مولتی لینک و در قسمت عقب از نوع پنج اتصالی است .

 لنت ترمز جنسیس

لنت ترمز چیست ؟

همانطور که می دانید یکی از مهمترین قطعه های سیستم تعلیق یا سیستم ترمز در هرخودرو قطعه ای به نام لنت ترمز است که از دو بخش اصلی کفشک و لقمه تشکیل گردیده .کفشک یا کفه قسمت زیرین لنت ترمز است که معمولاً از مواد خام نوعی لاستیک فشرده و محکم با فرمول ساختی که به صورت محرمانه دراختیار هر تولیدکننده ای می باشد تولید می گردد .

لقمه ، بخش رویی لنت ترمز است که نقش مهمی را ایفا می کند و چنانچه در هنگام گرفتن پدال ترمز شاهد صدا ی جیر جیر یا صوت کشیدن ، بو و لرزش در خودرو نیستید به این دلیل است که شما یک لنت ترمز خوب و مناسب و سالم دارید .

 لنت ترمز جنسیس

 لنت ترمز معمولا در پنج نوع است .

البته مقصودمان انواع لقمه لنت ترمز است که شامل :

1 – لنت ترمز فلزی : بیشتر ساختار آن از فلزهایی مانند آهن ، فولاد ، مس و گرافیت و حدود 20 نوع دیگر از مواد معدنی تحت عنوان پرکننده است .

2 – لنت ترمز نیمه فلزی : در این نوع از لنت ها از درصد کمی فلزاستفاده می شود ، گیرایی نسبتاً خوبی دارند .

3 – لنت ترمز ارگانیک : لقمه این لنت های ترمز از مواد ترکیبی ارگانیک مانند گرد شیشه ، مواد معدنی و تعداد زیادی مواد ارگانیک دیگر که برای هر تولیدکننده به صورت محرمانه است .

4 – لنت ترمز سرامیکی : یکی از بهترین و گران ترین انواع لنت ترمز است که مخصوص ماشین های گرانقیمت و ماشین های مسابقه است .

5 – لنت ترمز زینتری : نوع حرفه ای لنت ترمز است . از الیاف سرامیکی تشکیل شده ، عمر کمی دارند و به دلیل کیفیت بالای آنها در مسابقات اتومبیلرانی و چرخ های هواپیما استفاده می شوند .

 لنت ترمز جنسیس

یک نکته خاص

حالا که بحث لنت ترمز و انواع آن به میان آمد مناسب است به این نکته اشاره شود که لنت های ترمز خودروها به دنبال توسعه فناوری ها ، پیشرفت های اساسی پیدا نموده است . برای داشتن اطلاعات کافی و سردرگم نشدن در این دنیای وسیع ارائه لوازم یدکی ، سایت های معتبری باحضور کارشناسان خبره و تحصیل کرده درخدمت اطلاع رسانی و رساندن قطعه اصل و اورژینال با قید ضمانت های لازم و قیمت های مناسب مانند سایت یاسان پارت درانتظار طرح مشاوره های مفید ، پاسخگوئی به سؤالات و اخذ سفارش هستند .

 لنت ترمز جنسیس
لنت ترمز دانگ فنگ

لنت ترمز جنسیس

شرکت معتبر الیگ ( Elig  ) سازنده لنت های ترمز مخصوص خودروهای هیوندای جنسیس می باشد . این لنت ها دارای ساختار سرامیکی بوده و از بهترین انواع لنت های ترمز می باشد . دارای کمترین صدا ، بدون بو و ریختگی خاک لقمه ترمز بر روی دیسک هستند .

با فناوری نانو تولید می شوند ، با انواع شرائط آب و هوایی سازگار بوده و فاقد ماده مسموم کننده آزبست می باشند .

 لنت ترمز جنسیس

آخرین کلام

به دنبال تحول در صنعت خودروسازی ، شرکت های تولید کننده خودرو جهت اطمینان بیشتر مشتریان در زمان خرید قطعات لوازم یدکی و لنت های ترمز شماره فنی یا به عبارتی شماره شاسی هر خودرویی را مطابق با مدل و سال ساخت بعلاوه آرم شرکت بر روی قطعات و لنت های ترمز حک کرده و آن را در دفترچه راهنمای خودرو آورده اند تا خریداران با تطبیق این دو شماره با شماره داخل دفترچه خودرو بدون هیچ مشکلی قطعه اصل و اورژینال را خریداری نمایند ، شما هم به این نکته بسیار مهم دقت فرمایید .

تمام

نمایش یک نتیجه