لنت ترمز کرولا

لنت ترمز کرولا، سایت یاسان پارت در این مقاله به بررسی ابعاد گوناگون آن می پردازد و آن را به طور کامل معرفی می کند.

در کل، لنت ترمز وسیله ی بسیار مهمی برای اتومبیل به حساب می آید. در صورت فرسوده بودن این وسیله، رانندگی سخت و خطرناک خواهد شد.

چگونه لنت های ترمز فرسوده کرولا را تشخیص دهیم؟

لنت ترمز کرولا

تا زمانی که کسی لنت ترمز را اختراع کند که برای همیشه ماندگار باشد، لنت ترمز شما دیر یا زود فرسوده می شود. به عنوان یک مالک خودرو، این مسئولیت شماست که لنت ترمز خود را کنترل کنید و به محض این که بیش از حد فرسوده شدند، آن ها را تعویض کنید.

با این حال، چگونه می توانید لنت ترمز خود را کنترل کنید و بدانید که چه زمانی باید تعویض شوند؟

خیلی ساده است: لنت های ترمز خود را با چشمانتان بررسی کنید. همچنین پدال ها را می توانید بررسی کنید.

اساساً، بررسی چشمی شامل برداشتن چرخ‌ ها و سپس بازرسی فیزیکی لنت‌ های ترمز برای بررسی میزان فرسودگی آن ها است. ابتدا اجازه دهید در مورد علائم ساییدگی لنت ترمز و مزایای چک کردن لنت ترمز خود صحبت کنیم.

علائمی که باید مراقب آن ها بود

لنت ترمز کرولا

برخی افراد لنت ترمز خود را در فواصل زمانی معینی بررسی می کنند (همان طور که در دفترچه ی راهنمای مالک نشان داده شده است). اما برخی دیگر منتظر می مانند تا علائم ساییدگی لنت ترمز را تجربه کنند. برای کسانی که در دسته دوم قرار می گیرند، لیستی از رایج ترین علائم فرسودگی لنت ترمز را گرد آوری می کنیم:

  • پدال ترمز اسفنجی
  • صدای خراشیدگی یا جیغ در هنگام توقف خودرو
  • لرزش پدال ترمز هنگام فشار دادن
  • روشن شدن چراغ هشدار ترمز (این اتفاق زمانی رخ می دهد که روغن ترمز کم شود، که در نتیجه ساییدگی لنت ترمز است)
  • اگر هنگام حرکت ماشینتان صدای جیغ می ‌شنوید، به احتمال زیاد این نشان گر سایش لنت ترمز تویوتا شماست. نشان گر های سایش لنت ترمز قطعات کوچک فلزی هستند که روی لنت ترمز نصب شده اند. آن ها به روتور ساییده می شوند و هنگامی که مواد اصطکاک فرسوده می شوند صدای جیغ ایجاد می کنند.

چرا خودتان لنت ترمز را چک کنید؟

لنت ترمز کرولا

می توانید از تعمیرگاه ما که از نمایندگان کرولا هستیم بخواهید لنت ترمز شما را در زمان تعویض یا چرخاندن لاستیک های خود بررسی کنند. اما ممکن است هزینه ی اضافی از شما دریافت کنند، یا ممکن است زمانی که آن زمان فرا برسد، خیلی دیر شده باشد. اجازه دهید نکته دوم را کمی گسترش دهیم. مجموعه ای از لنت های ترمز که بیش از حد فرسوده می شوند می توانند به روتور های شما آسیب جدی وارد کنند. همچنین عملکرد ترمز گیری شما را مختل می کنند. به همین دلیل واقعاً ایده ی خوبی نیست که برای بررسی پدال های خود تا قرار ملاقات بعدی خدمات خود صبر کنید.

به محض تشخیص برخی علائم، تأیید ساییده شدن لنت ترمز در خانه آسان تر، ایمن تر و ارزان تر است. شما به هیچ ابزار تشخیصی فانتزی نیاز ندارید. تنها چیزی که نیاز دارید چشمانتان، بالابر یا جک ماشین، آچار مهره ای، قطب نما، خط کش و این آموزش است.

بررسی لنت ترمز بسته به سطح تخصص شما حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد. مراحل این کار به شرح زیر هستند:

  • باز کردن چرخ های ماشین

برای این که به لنت ترمز خود برسید، ابتدا باید چرخ را بردارید. برای انجام این کار باید مراحل زیر را بروید:

تمام مهره های بند را باز کنید. یک چرخ را که می خواهید روی آن کار کنید انتخاب کنید. با استفاده از یک آچار مهره، هر مهره را حدود یک ربع در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

سپس وقت بلند کردن ماشین رسیده است. ماشینت را بلند کن. می توانید از جک استفاده کنید. برای این که چرخ های خود را بردارید، لاستیک های شما فقط باید یک یا دو اینچ از سطح زمین فاصله داشته باشند.

مهره ها را بردارید. مطمئن شوید که تمام مهره های خود را در مکانی امن قرار دهید زیرا بعداً دوباره به آن ها نیاز خواهید داشت.

چرخ را بکشید. لاستیک را محکم بگیرید و سپس به آرامی چرخ را از روی پیچ و مهره های آن خارج کنید.

  • چک کردن لنت ترمز

هنگامی که چرخ را خاموش کردید، باید برای مراحل زیر را بروید:

لنت ترمز کرولا

لنت های ترمز را پیدا کنید اگر کولیس شما یک پنجره در پشت دارد، فرمان خود را بچرخانید تا بتوانید آن را ببینید. یا فقط می توانید لنت های ترمز را از سمت بالای کالیپر بررسی کنید.

ضخامت لنت ترمز کرولا خود را اندازه گیری کنید. اندازه گیری ضخامت لنت ترمز کمی دشوار است زیرا با فضای کوچک کار می کنید، اما قطب نما باید این کار را انجام دهد. اگر ضخامت مواد اصطکاک لنت ترمز کمتر از یک چهارم اینچ باشد، لنت ها لازم است به زودی تعویض شوند. اگر ضخامت آن کمتر از یک هشتم اینچ باشد، باید فوراً تعویض شوند.

این روند را برای بقیه ی لنت های ترمز کرولا خود تکرار کنید.

یافتن مجموعه ای از لنت ترمز جایگزین با قیمت عمده فروشی

لنت ترمز کرولا

به طور معمول، افراد تعویض لنت ترمز خود را به تعویق می اندازند. همچنین آن ها نمی‌ خواهند مجموعه‌ ای از لنت‌ های ترمز کرولا خریداری کنند و اغلب به خرید مجموعه ‌ای از لنت‌ های ترمز ارزان قیمت متوسل می ‌شوند (که به دلایل ذکر شده  در اینجا ایده بدی است ).

رانندگی با لنت ترمز فرسوده در دراز مدت هزینه ی زیادی برای شما خواهد داشت زیرا روتور های شما را که تعویض آن ارزان نیست، خراب می کند. به همین دلیل توصیه می کنیم لنت ترمز خود را به محض ساییده شدن در نشان گر سایش، تعویض کنید.

از طرفی، لازم نیست نگران هزینه های گزافی برای خرید لنت ترمز کرولا اصل باشید. ما لنت ترمز کرولا اصل را با قیمت عمده می فروشیم. پس با خیال راحت در سایت ما به دنبال لنت مورد نظر خود گشته و اقدام به خرید کنید. در ضمن نصب لنت های ترمز خود را نیز می توانید به ما بسپارید. همچنین اگر قبل از خرید نیاز به مشاوره داشته باشید پشتیبانان سایت ما برای کمک به شما در دسترس هستند. فقط کافی است تماس بگیرید.

لنت ترمز کرولا

نتیجه گیری نهایی لنت ترمز کرولا

سایت ما در این مقاله به بررسی ابعاد گوناگون لنت ترمز کرولا پرداخت و آن را به طور کامل برای شما همراهان عزیز معرفی نمود.

به طور کلی باید گفت که لنت ترمز کرولا و روتور وسیله های بسیار مهمی برای اتومبیل به حساب می آیند. این دو وسیله سبب گرفتن ترمز در کوتاه ترین زمان و در نتیجه کاهش بسیاری از تصادفات و صدمات جدی می شوند. پس باید بدانید که در صورت فرسوده بودن این قطعات در حین رانندگی، رانندگی بسیار مشکل و خطرناک‌ می شود. بنابراین لازم است که حتما در صورت فرسودگی اقدام به تعویض آن ها کنید.

در پایان از این که با مقاله ی لنت ترمز کرولا با سایت ما، همراهی نمودید، ممنون و سپاس گزاریم.

امید داریم که با توجه به مقاله لنت ترمز کرولا به اهمیت این دو وسیله ی اتومبیل خود پی برده و به طور مداوم و حداقل ماهانه آن را بررسی کنید. لازم به دکر است که به هیچ وجه نباید فراموش کنید که این دو وسیله در صورت فرسودگی باید سریعا عوض شوند تا خطری نداشته باشند.

پس دوباره می گوییم که به هیچ وجه در این باره سهل انگاری نکنید و چکاپ ماهانه و تعویض این قطعات در صورت فرسودگی را فراموش نکنید چرا که ممکن است این فراموشی بهای سنگینی برای شما به همراه داشته باشد.

نمایش یک نتیجه