لنت ترمز سوزوکی

لنت ترمز سوزوکی، سایت یاسان پارت  در این مقاله قصد دارد به بررسی ابعاد گوناگون این لنت بپردازد و آن را به طور کامل به شما همراهان عزیز و همیشگی معرفی کند.

لنت ترمز عامل مهمی برای اتومبیل به حساب می آید که در صورت نبودن رانندگی را سخت و خطرناک خواهد کرد.

چرا باید لنت و روتور ترمز جلو سوزوکی را باید بیشتر تعویض کنیم؟

لنت ترمز سوزوکی

ترمز های جلویی سوزوکی شما بیشترین قدرت توقف را در هنگام ترمز گیری فراهم می کند. در نتیجه آن ها با گذشت زمان فرسوده تر می شوند.

به طور کلی، با توجه به شرایط رانندگی، لنت های ترمز اتومبیل شما به طور معمول بین هر بیست و پنج هزار تا هشتاد هزار کیلومتر رانندگی، نیاز به تعویض دارند. شما می توانید برای خرید لنت ترمز به سایت یا فروشگاه ما مراجعه نمایید. چنان چه خودتان بلد باشید می توانید خودتان لنت ها را نصب کنید، در غیر این صورت تیم ما آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان است.

همچنین لازم است بدانید که‌ هزینه ی متوسط ​​تعویض لنت ترمز جلو و روتور دیسک از حدود 300 دلار شروع می شود و بسته به اجزای ترمز مورد استفاده ممکن است هزینه ی لازم برای تعویض لنت ترمز تا 700 دلار افزایش یابد.

روتور ترمز چیست؟

روتور ترمز به توپی چرخ سوزوکی متصل است. روتور ترمز مانند تایر می چرخد ​​و سرعت آن به شتاب خودرو بستگی دارد. لنت های ترمز از ترکیب خاصی ساخته شده اند و به موازات روتور ترمز قرار می گیرند. هنگامی که راننده ترمز ها را فعال می کند، لنت های ترمز استاتیک به روتور ترمز در حال چرخش فشار داده می شوند تا سرعت خودرو کاهش یابد.

زمان تعویض روتور ها و لنت های ترمز‌

لنت ترمز سوزوکی

فرآیند ترمز گیری باعث اصطکاک بین لنت ها و روتور ها می شود و در نهایت دو ترکیب سطحی فرسوده می شوند. هر زمان که لنت های ترمز تا اندازه ی نشانگر های سایش خود فرسوده شوند، در آن زمان نیاز به تعویض دارند. از سوی دیگر، روتور های ترمز دارای حداقل ضخامت قانونی هستند که پس از پایین آمدن از آن ضخامت، روتور باید تعویض شود. روتور های ترمز همچنین می توانند به طور ناموزون فرسوده شوند و باعث لرزش شوند، چنان چه این اتفاق بیفتد نیز باید تعویض شوند.

به طور کلی، وقتی لنت‌ های ترمز سوزوکی به پایان عمر خود می ‌رسند، ممکن است در هنگام ترمز صدای جیر جیر بدهند یا این که در هنگام ترمز گرفتن بلرزند یا اگر واقعاً خیلی وضیعت بدی دارند، در حین رانندگی صدایی شبیه به جیغ داشته باشند.

ضرر های عوض نکردن لنت ترمز و روتور فرسوده

لنت ترمز سوزوکی

اگر با لنت‌ های ترمز بیش از حد فرسوده یا روتور هایی که ضخامت آن ها کمتر از حد مجاز است، رانندگی می‌ کنید، با خطرات زیر روبرو هستید:

  1. در چنین شرايطي خطر طولانی تر شدن زمان ترمز را به همراه خواهید داشت
  2. در مواقع اضطراری نمی‌ توانید توقف کنید
  3. روتر ها وقتی که به یک صفحه ی فلزی برسد، ترمز ها به طور کامل از کار می‌ افتند.

نتیجه گیری نهایی لنت ترمز سوزوکی

لنت ترمز سوزوکی

سایت ما در این مقاله به بررسی ابعاد گوناگون لنت ترمز تویوتا پرداخت و آن را به طور کامل برای شما معرفی کرد.

به طور کلی لنت ترمز و روتور عامل های مهمی برای اتومبیل به حساب می آید. این دو وسیله باعث گرفتن ترمز در کوتاه ترین زمان ممکن می شوند و در واقع از بروز بسیاری از تصادفات و صدمات جلوگیری می کنند. پس لازم است بدانید که در صورت فرسوده بودن این قطعات در حین رانندگی، رانندگی مشکل و بسیار خطر آفرین خواهند کرد. پس حتما در صورت فرسودگی اقدام به تعویض آن ها کنید.

در پایان از این که با مقاله ی لنت ترمز سوزوکی با سایت ما، شما مخاطبان عزیز، همراهی نمودید، بی حد و اندازه ممنون و سپاس گزار هستیم.

امیدواریم که با توجه به این مقاله به اهمیت این دو وسیله پی برده و به طور مداوم آن را چک کنید. به هیچ وجه فراموش نکنید که این دو وسیله در صورت فرسودگی باید بلافاصله تعویض شوند تا خطرزا نباشند. پس به هیچ وجه سهل انگاری نکنید و چکاپ ماهانه و تعویض قطعات فرسوده را فراموش نکنید که ممکن است این فراموشی بهای سنگینی داشته باشد.

مشاهده همه 4 نتیجه