لنت ترمز دانگ فنگ

لنت ترمز دانگ فنگ، باپیشرفت و توسعه خودروسازی بسیار دیده می شود کشورهائی که به دنبال مدرن کردن تکنولوژی خودروسازی در کشورشان هستند ، دست همکاری به طرف کشورهایی دراز کرده اند که درخصوص تولید خودروهای پیشرفته حرفی برای گفتن دارند و با عقد قراردادهای گوناگون به تولید خودرو در کشور خود ، پیشرفت قابل توجهی داده اند .

توسعه خودروسازی در کشور چین

لنت ترمز دانگ فنگ

    لنت ترمز دانگ فنگ

یکی از این کشورها ، کشور چین می باشد که به سراغ کشورهایی مانند آلمان و انگلستان و بعضی از کشورهای اروپایی رفته و تحول چشمگیری به خودروهای خود داده است .

یکی از نقاط مهمی که مورد توجه صنایع خودروسازی کشور چین بوده است ، سیستم و شبکه ترمز خودرو است . تاجائیکه برای هر مدل از خودرو با درنظر گرفتن سال ساخت همان خودرو لنت ویژه و مخصوص را عرضه کرده است .

هر لنت مخصوص یک خودرو

نسل جدید تولیدات لنت ترمز خودرو تغییر و تفاوت بسیاری با نسل قبل خود کرده است . در نسل قبل دو یا سه لنت خودرو تولید می شد و متقاضی آن ، لنت موردنظرش را باتوجه به شناخت و بودجه اش اقدام به خرید می کرد ولی در نسل جدید تولیدات لنت ترمز هر خودرویی لنت مخصوص و ویژه خود را دارد .

برای شرح بیشتر مطالب فوق الذکر بهتر است قبل از ارائه بحث اصلی که لنت ترمز دانگ فنگ است شناختی از ساختار لنت های ترمز ، انواع آن و تاریخچه ای از خودروی دانگ فنگ داشته باشیم تا بیشتر و بهتر متوجه موضوع شویم .

ساختار و ساختمان لنت ترمز چیست ؟

چرخ های درحال گردش هر خودرویی نیاز دارند برای ایستادن و از حرکت افتادن توسط سیستمی کنترل شوند حتی در زمانی که خودرویی در جاده ای اقدام به پیچیدن و چرخیدن می کند نیاز به کم شدن سرعت و کنترل دارد . این حرکات توسط سیستم ترمز و بوسیله قطعه ای به نام لقمه لنت ترمز صورت می گیرد .

انواع لقمه لنت ترمز

لنت ترمز دانگ فنگ

وقتی می گوییم انواع لنت ترمز ، مقصودمان انواع لقمه لنت ترمز است چون لنت ترمز از دو بخش اصلی به نام کفشک یا کف لنت و لقمه تشکیل شده است .

کفشک لنت عموماً از یک ماده مشخص در تمامی کارخانجات تولید لنت استفاده می گردد ولی لقمه لنت بر اساس انتظاراتی که از آن داریم در 5 نوع تولید می شوند .

لنت ترمز سرامیکی

دارای قدرت زیادی  برای متوقف کردن دیسک خودرو است ، بسیار سبک است و بدین جهت باعث کاهش مصرف سوخت خودرو می گردد ، از الیاف سرامیکی ، مواد پرکننده و نوعی چسب ساخته شده است . البته بعضی از تولیدکنندگان مقدار کمی فلز مس به آن اضافه می کنند .

در هنگام ترمز گرفتن صدایی از خود منتشر نمی کند و غبار یا خاک روی دیسک نمی نشیند . درحال حاضر جزو بهترین انواع لنت ترمز خودرو هستند که به دلیل داشتن امتیازات ذکر شده از قیمت بالاتری نسبت به سایر لنت های ترمز برخوردار هستند .

لنت ترمز فلزی

پرمصرف ترین لنت ها می باشند ، از ترکیب چند فلز که شامل آهن ، مس ، فولاد و گرافیت هستند به اضافه مواد پرکننده و نوعی رزین ساخته می شوند .

درمقابل گرما و اصطکاک حاصله از درگیر شدن با دیسک ، صدا و خاک کمی از خود بروز می دهند . لنت های فلزی هرچه بیشتر درمقابل گرما قرارگیرند بازدهی بهتری پیدا می کنند . در لنت های فلزی تعداد 15 تا 20 نوع مواد گوناگون استفاده می شوند .

لنت ترمز ارگانیک

در لنت های ارگانیک از مود طبیعی مانند شیشه ، فایبرگلاس و ترکیبات کربنی استفاده می شود . کمترین ضرر را برای محیط زیست دارند ، لقمه آنها نرم و بی صدا است .

لنت ترمز نیمه فلزی

به این لنت ها که لنت ترمز نیمه متالیک هم می گویند برای خودروهای میان رده بسیار مناسب هستند . در ساختار آنها تا 70 % از فلز و درصدی هم از یک ماده کامپوزیت استفاده می شود . دربرابر گرما مقاومت زیادی دارند و به سرعت خنک می شوند ، عیب اساسی آنها تولید رسوب و خاک زیاد است .

به دلیل استفاده زیاد فلز نسبت به سایر لنت ها صدای بیشتری تولید می کند . برای خودروهای سواری ، کراس اوور ، کامیون های کوچک و وانت مناسب هستند .

لنت ترمز زینتری

جنس این لنت ها از الیاف سرامیکی تشکیل شده و به عنوان لنت ماشین های مسابقه ای و گرانقیمت مطرح است . از عمر کمی برخوردار هستند و چنانچه مراقبت کامل از آنها نشود باعث خراشیدگی دیسک خودرو می شوند .

تاریخچه خودروسازی دانگ فنگ

شرکت دانگ فنگ در سال 1968 میلادی تأسیس گردیده و به عنوان یک شرکت مونتاژ کننده انواع خودرو ، اتوبوس ، کامیون و خودروهای تجاری مطرح است .

در حال حاضر با همکاری شرکت های خودروسازی ولوو تراکس و رنو ترکس به عنوان یک شرکت خودروسازی مطرح به بازارهای خودرو اروپایی راه پیدا کرده است .

دانگ فنگ در ایران

این شرکت با ارائه دو کامیون T300 و T375 وارد بازار خودرو ایران گردید و به نام های البرز و کاوه تغییر نام داد . خودروهای سواری آن عبارتند از : سدان ، SUV ، MPV . ویژگی های خودروهای دانگ فنگ شتاب زیاد آنها است .

این شرکت به دنبال احقاق اهداف خودخودروسازی در کشور چین به طرف تولید خودروهای برقی و خودروهای انرژی جدید و انواع مختلفی از هیبربد ، BEV و خودروهایی با استفاده از گاز طبیعی پیش می رود .

چه قطعه ای را از کجا بخریم بهتر است ؟

یکی از نکاتی که از مطالب فوق برداشت می شود این است که باپیشرف تکنولوژی ، فناوری ساخت لنت های ترمز تا آنجائی پیشرفت کرده است که برای مثال انت ترمز خودروی دانگ فنگ مدل SUV که در سال 2012 میلادی ساخته شده است را نمی توان به مدل SUV که در سال 2013 میلادی به بازار عرضه شده را نصب نمود .

راه کار مناسب چیست ؟

مناسب ترین راه ، مشاوره گرفتن و استفاده از سایت های معتبری مثل یاسان پارت است که تمامی اطلاعات مفید و لازم را دراختیار شما قرارداه و درصورت تمایل با بهتریت صورت آن قطعه اورژینال را با ضمانت های لازم برای شما ارسال خواهند کرد .

لنت ترمز دانگ فنگ

لنت ترمزهای دانگ فنگ در سه مدل دانگ فنگ دیگنیتی ، دانگ فنگ H30 – CROSS و دانگ فنگ S30 ارائه می گردد .

لنت ترمزهای دانگ فنگ به سه صورت ارگانیک ، سرامیکی و نیمه فلزی ساخته می شوند . که لنت ترمز جلو و عقب از مواد ارگانیک است . البته باتوجه به بودجه ای که درنظر گرفته اید می توانید از لنت های مثلاً سرامیکی که دارای قیمت بالاتری هستند استفاده نمایید .

 

 

 

مشاهده همه 3 نتیجه