پراید یکی از خودروهایی است که در کشور ما بیشترین جمعیت را به خود اختصاص داده است. یکی از لوازم مصرفی خودرو که بیشترین استفاده را دارد و به صورت دوره‌ای باید تعویض گردد لنت ترمز بوده و خرید لنت ترمز ارزان قیمت بسیار اهمیت دارد. در این پست قصد داریم به بررسی بهترین لنت ترمز پراید از انواع مختلفی از برندها و مارک‌های گلد، پارس لنت، ای ام سی، بندیکس و پی اچ سی والیو بپردازیم.

این خودرو در انواع مختلفی از مدل‌های 111، 131، 132، 151، صبا و… تولید و عرضه شده است که در تمامی مدل‌ها از یک نوع لنت ترمز می‌توان استفاده کرد. بنابراین اینکه از کدام لنت ترمز برای چه نوع پرایدی استفاده کنید اهمیت خیلی زیادی ندارد. البته برخی افراد بیشتر به دنبال استفاده از لنت ترمز شرکتی پراید هستند.

یکی از نگرانی‌هایی که رانندگان برای خرید لنت ترمز دارند مقاومت و سایش آن است که در صورت بی کیفیت بودن برند سریعاً لنت‌ها از بین رفته و مجبور به تهیه لنت دیگری خواهند بود که قیمت بالایی نیز دارد. ما در این پست قصد داریم به راهنمای خرید لنت برای پراید پرداخته و نکاتی که در انتخاب و خرید لنت باید به آنها توجه کنید را بررسی می‌کنیم.

خرید بهترین لنت ترمز پراید کدام با چه ویژگی هایی می تواند همراه باشد ؟

پیش از اینکه به بررسی انواع لنت ترمز برای خرید لنت ترمز پراید ارزان قیمت یا هر خودرو دیگر بپردازیم باید بدانید که لنت ترمزها به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند.

  1. لنت ترمز دیسکی: در این نوع لنت ترمز اصطکاک حاصل از فشار روغن بین لنت و دیسک، سبب ایستادن اتومبیل می‌شود؛ این نوع لنت درست مانند مالش دو صفحه به یکدیگر عمل می‌کند که یک سمت صفحه لنت و سمت دیگر دیسک چرخ خودرو است. این نوع لنت کمترین آسیب به دیسک ترمز را وارد می‌کند و از آن در چرخ جلو استفاده می‌شود. قیمت لنت ترمز دیسکی پراید از نوع دیگر لنت گران‌تر است.
  2. لنت ترمز کاسه‌ای: نام دیگر آن لنت کفشکی است که از نوع لنت دیسکی قوی‌تر هستند و اصطکاک بیشتری دارند؛ از این لنت‌ها در چرخ عقب استفاده می‌شود تا خودرو در هنگام ترمزهای شدید تعادل خود را از دست ندهد. لنت ترمز عقب پراید نیز از نوع کفشکی است. قیمت لنت ترمز کفشکی پراید نیز در بازار بستگی به جنس و برند تولیدی متفاوت است.

لنت‌های ترمز پراید ارزان قیمت نیز مانند هر خودرو دیگری شامل چند نوع جنس مختلف است که دارای قیمت متفاوت و قدرت اصطکاک متغیر هستند که به گروه‌های زیر تقسیم می‌شوند.

  • لنت‌های ترمز ارگانیک: از جنس مواد ارگانیک ساخته شده که باعث عمر بیشتر قطعات سیستم ترمز خودرو همچون دیسک می‌شود اما چون اصطکاک زیادی ایجاد نمی‌کند مناسب سرازیری یا شهرهایی با ترافیک بالا نیست. ساختار نرمی داشته و در هوای بارانی و شهرهایی که درصد رطوبت بالا دارند زیاد ترمزگیری خوبی ندارد. تنها مزیت این ترمز قیمت پایین و صدمه کمتر به دیسک خودرو است که البته به دلیل خرید زود به زود لنت نمی‌توان ان را مزیت دانست.
  • لنت ترمز سرامیکی: به‌جای فولاد از مس برای ساخت آنها استفاده شده تا حرارت کمتری داشته و خنک‌تر باشند. عمر بالاتری دارند که در خودروهای مسابقه‌ای از آنها استفاده می‌شود. استفاده از مس موجب شده تا قیمت بسیار بالاتری داشته باشند. بدی که این لنت‌ها دارند در شرایط آب و هوایی سرد کارایی آنها کاهش می‌یابد.
  • لنت های نیمه فلزی: شامل آهن، فولاد و گرافیت بوده و انتقال حرارت خوبی را از خود نشان داده و دیرتر داغ می‌شوند. عموم خودروها این لنت را دارند که طول عمر، قیمت و کارکرد مناسبی دارد؛ این نوع معمولا بین 30 تا 80 هزار کیلومتر دوام می‌آورد.
  • لنتهای تمام فلزی: نسبت به نوع قبلی دارای قیمت، کارکرد و کیفیت بهتری هستند و در هر شرایط آب و هوایی و ترافیکی به‌خوبی عمل می‌کنند. اما به دلیل ساختار تمام فلزی صدمه بیشتری به دیسک خودرو می‌زنند که به‌منظور کاهش آن از روانگرهای کامپوزیت به جای گرافیت استفاده شده است. اما همچنان سر و صدای زیاد آنها باعث شده تا در خودروهای خاص از آنها استفاده شود.

حال که با انواع لنت و جنس استفاده شده در ان آشنا شده و دانستید که هر کدام چه مزایا و معایبی دارند در ادامه به معرفی برخی از بهترین لنت ترمز پراید برای چرخ‌های جلو و عقب می‌پردازیم.

خرید لنت ترمز برای پراید جلو

حال که با نکات خرید لنت ترمز خودرو آشنا شده و دانستید که در هنگام خرید باید به چه نکاتی توجه کنید. در ادامه به بررسی برخی از بهترین لنت های برندهای مختلف برای پراید می‌پردازیم که می‌توانید برای چرخ جلو را تهیه کرده و از آنها استفاده کنید.

پای خود را با اطمینان روی ترمز فشار دهید؛ لنت‌های ترمز سایلنت با تکنولوژی‌های بالا تولید شده و بهترین میزان ترمز گیری را در اختیار راننده قرار می‌دهند. اگر به دنبال بهترین لنت ترمز برای چرخ های جلو پراید هستید تا سبک رانندگی خود را بهترین شکل از نظر ترمز گیری داشته باشید، لنت‌های سری WVA با ساختار فلزی گیرایی بالا و طول عمر بالا که به راننده ارایه می‌دهند مناسب هستند. لنت‌های سری WVA با ساختار فلزی خود گیرایی خوب و طول عمر بسیار بالایی را ارایه می‌دهد و صدایی ایجاد نخواهند کرد.

Showing 1–12 of 485 results

لنت ترمز جلو 206 تیپ 5 برند فرانکو

280,000تومان

لنت ترمز جلو 207 برند مدرن

140,000تومان

لنت ترمز جلو Benz C200 برند آسیمکو

560,000تومان

لنت ترمز جلو Benz E250 برند آسیمکو

890,000تومان

لنت ترمز جلو Bmw Series 5 برند آسیمکو

830,000تومان

لنت ترمز جلو BMW Series3 2013 برند آسیمکو

500,000تومان

لنت ترمز جلو BMW X1 2016 برند آسیمکو

495,000تومان

لنت ترمز جلو BMW X3 2015 برند آسیمکو

485,000تومان

لنت ترمز جلو BMW X5 برند آسیمکو

850,000تومان

لنت ترمز جلو BMW X6 برند آسیمکو

850,000تومان

لنت ترمز جلو H30 Cross برند M.co

185,000تومان

لنت ترمز جلو H30 cross برند مدرن

140,000تومان