ترفنـــدهای کاربردی تعویض روغن موتور

ترفنـــدهای کاربردی تعویض روغن موتور


تعویض روغن موتور

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعویض روغن موتور با ما همراه باشید.

روغن موتور در تمامی خودروها سه کارکرد اساسی دارد

  • روان‌کاری قطعات موتورهای درون سوز
  • کنترل دما در موتور
  • ایفای نقش مواد شوینده در قطعات موتور

قطعات موتور با یکدیگر درگیری زیادی دارند. همین درگیری باعث افزایش دمای موتور می‌شود که در صورت کنترل نشدن، به خرابی قطعات منجر خواهد شد. به همین دلیل است که باید دقت کافی را در انتخاب روغن موتور خوب لحاظ کنید تا هزینه‌های جانبی سهل‌انگاری در این موضوع به خودروی شما تحمیل نشود.

  1. روغن خودروی خود را به موقع عوض کنید : به طور متوسط باید هر 5000 کیلومتر روغن موتور را عوض کرد؛ البته پیشرانه‌های جدید به محافظت بیشتری نیاز دارند زیرا فراریت روغن آن‌ها بیشتر است.
  2. به گرید مناسب روغن برای هر خودرو توجه کنید : تعداد نسبتا کمی درجه گرانروی در بازار وجود دارد، اما باز هم باید روغن موتور مناسب خودروی خود را انتخاب کنید. برای اینکه بدانید کدام درجه گرانروی برای خودرویتان مناسب است، کافی است به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کرده و یا در اینترنت جستجو کنید و فقط مطالب سایت‌های معتبر را بخوانید.
  3. به نشانه‌های روغن موتور بد توجه کنید : برخی نشانه‌ها همچون تغییر رنگ روغن به قهوه‌ای تیره یا ریخته شدن روغن در کف پارکینگ به‌دلیل درگیری روغن‌موتور در مراحل حساس عملکرد پیشرانه، نشان می‌دهند که باید به تعمیرگاه مراجعه کنید. دود آبی‌رنگی که از اگزوز خارج می‌شود نیز می‌تواند نشانه‌ی بدی از نفوذ روغن به‌ محفظه سوخت باشد.
  4. حواستان باشد روغن کارکرده نخرید : انتقال روغن کارکرده به‌ شرکت‌ها و افرادی که می‌دانند چگونه آلودگی آن را مدیریت کنند، جز سخت‌ترین مراحل کار تعویض است. البته شاید آشنایی با فردی که کار تعویض‌ روغنی را انجام می‌دهد بتواند این مشکل را برای شما حل کند. ضمنا بهتر است پیش از حمل روغن اجازه دهید دمای آن کاهش یابد و سپس آن را در یک محفظه پلاستیکی بریزید و آن را به محل تعویض روغنی منتقل کنید.
  5. فیلتر روغن را نیز تعویض کنید : بهتر است درکنار تعویض روغن‌موتور، فیلتر آن را نیز تعویض نمایید.
ترفنـــدهای کاربردی تعویض روغن موتور

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02128424701سبد خرید