بررسی کامل دیگنیتی ارزش خرید 1 میلیارد به بالا ؟

بررسی کامل دیگنیتی ارزش خرید 1 میلیارد به بالا ؟

از جنجال های امروزی بازار خودروی ایران محصولات جدید شرکت بهمن خودرو می باشد که به نام های دیگنیتی و فیدلیتی شناخته می شوند و البته نام های دیگری در بازار های جهانی دارند به طور مثال نام دیگنیتی در بازار جهانی گلوری و در چین به نام Fengon ix5 شناخته می شود و محصول در چین در سال 2018 معرفی و به بازار عرضه شده است و توسط کمپانی دانگ فنگ عرضه شده است ؛ اما آیا  دیگنیتی ارزش خرید 1 میلیارد به بالا را دارد ؟

در این مقاله به این موضوع می پردازیم پس ما در یوسان پارت همراه باشید که به این قضیه می پردازیم .

 

بررسی کامل دیگنیتی ارزش خرید 1 میلیارد به بالا ؟

قیمت اصلی و واقعی دیگنیتی در بازار جهانی

طبق تحقیقات رسمی که ما انجام دادیم و در سایت های فروش خودرو های چینی گشتیم قیمت خودروی نو و جدید دیگنیتی یا همان IX5 در بازار چین عددی بسیار متفاوت در ایران است و قیمت آن بسیار کمتر از چیزی است که کمپانی بهمن خودرو آن را به دست  مشتریان خود می رساند ؛ البته می توانیم هزینه های مونتاژ را هم اضافه کنیم اما آیا این می توانید توجیه قیمت ارزش خرید بالای 1 میلیارد  دیگنیتی را توجیه کند ؟

قیمت این خودرو تا به امروز در بازار چین به دلار حدود 14 هزار دلار نسخه ی جدید و نو و صفر آن می باشد و مدل دیگر آن یعنی ix7 نسخه ی بروز تر آن می باشد که قیمت بالاتری دارد که از لحاظ آپشن و قدرت بسیار قدرتمند تر ار این نسخه است که متاسفانه در ایران وارد نشد و البته این نسخه جدید تر و تولید سال 2020 می باشد ؛ این نکته قابل توجه است که خودروی دیگنیتی خودرویی برای سال 2018 است و برای همین هم است که در بازار جهانی و چین بسیار ارزان است ولی مونتاژ کننده ی آن یعنی شرکت بهمن خودرو به دلایلی قیمت آن فراتر از چیزی اعلام کرده است که در بازار جهانی وجود دارد .

تا به اینجا ما این موضوع را بررسی کردیم که قیمت خودروی دیگنیتی در بازار جهانی چه مقدار می باشد و حالا می خواهیم وارد بخش جذاب بشویم یعنی بحث آپشن های این خودرو که ببینیم آیا واقعاً این خودرو به نوعی که بهمن خودرو از آن تعریف می کند ارزش و قدرت لازم را برای خرید را دارد یا خیر ؟

قطعاً شما با بودجه ی 1/3 میلیارد می توانید  ماشین های چند ساله ی کره ای کارکرده بخرید و مطمئن شوید که خودروی خوب سوار می شوید البته برخی از افراد به دنبال ماشین های صفر هستند و بین گزینه های مانند دیگنیتی و فیدلیتی و تیگو 7 ( در بین خودرو های SUV ) و بین خودرو های سدان مانند آریزو 6 مانده اند و البته خودروهایی جدیدی مانند رسپکت و لاماری که در مقاله ای دیگر به بررسی آنها خواهیم پرداخت .

اما به راستی دیگنیتی ارزش خرید 1 میلیارد به بالا را دارد یا خیر ؟

بررسی کامل دیگنیتی ارزش خرید 1 میلیارد به بالا ؟

آپشن ها ؛ دیگنیتی ارزش خرید 1 میلیارد به بالا ؟

یکی از موضوعاتی که اصل مطلب بر روی آن بوده و خریدار همیشه ذهن خود را با آن درگیر کرده است آپشن های خودرویی است که خریداری می کند ( البته بعد از کیفیت که به آن نیز می پردازیم ) .

دیگنیتی نسبت به رقببای خود که تیگو 7 پرو و 8 و 8 پرو هستند آپشن های کمتری دارد اما قیمت ماشین های مذکور بسیار بالاتر بوده و این نکته نیز قابل توجه است .

دیگنیتی دارای ترمز پارک برقی / اتوهلد دارای کروز کنترل کترل پایش

 1. کنترل ایستایی در سربالایی (HAC)
 2. کنترل سرعت در سرازیری (HDC)
 3. شیشه بالابر آتنی ترپ
 4. سانروف و پانورما
 5. سه حالت رانندگی (نرمال، اسپرت، زمستانی)
 6. شش ایربگ
 7. ایزوفیکس
 8. کمربندهای پیش کشنده در جلو
 9. سنسور باران
 10. سنسور باد تایر
 11. سنسور پارک جلو و عقب
 12. دوربین عقب
 13. دوربین فیلمبرداری جلو (Dash Cam)
 14. دوربین 360 درجه‌ای پارک
 15. فرمان چرمی به دکمه های کنترلی
 16. شیشه دودی عقب
 17. صندوق برقی
 18. درب باک برقی
 19. صندلی 6 حالته برقی راننده
 20. مانیتور 10.25 اینچی لمسی
 21. بلوتوث
 22. نویگیشن
 23. ورود بدون کلید
 24. استارت دکمه‌ای
 25. تنظیم برقی آینه های جانبی با گرمکن
 26. چراغ ولکام روی آینه های جانبی
 27. چراغ مه شکن جلو و عقب
 28. چراغ دی لایت و اتو لایت
 29. چراغ بدرقه
 30. چراغ LED جلو و عقب
 31. چراغ جلو با تنظیم اتومات ارتفاع نور
 32. تهویه اتومات با دکمه های لمسی و دریچه عقب
 33. شش اسپیکر
 34. خروجی برق 12 ولت
 35. رینگ 18 اینچ آلومینیومی
 36.  

فضای داخلی خودروی دیگنیتی ( توجه داشته باشید که فضای داخلی این مدل رنگ مارون می باشد)

کیفیت و متریال ؛ دیگنیتی ارزش خرید 1 میلیارد به بالا ؟

کیفیت ساخت و مونتاژ خودروی دیگنیتی خوب است و از متریال خوبی در آن استفاده شده است و در مونتاژ آن به توجه شده است ؛ استفاده از چرم های با کیفیت خود و نه عالی احساس خوبی به مصرف کنندگان این خودرو می دهد زیبایی در طراحی داخلی احساس لوکس بودن می دهد .

البته ایرادات مونتاژی همیشه بوده است به طور مثال در برخی از نقاط ماشین به مانند دریچه های کولر احساس به شدت بد بودن کیفیت و استفاده از پلاستیک بد کیفیت را احساس می کنید ؛ ولی به صورت کلی استفاده از پلاستیک خشک در این ماشین نسبت به رقیب خود یعنی فیدلیتی بسیار کمتر دیده می شود .

چون این خودرو جدید است هنوز نمی توانیم درباره ی دوام مواد داخل این خودرو نظری بدهیم ولی می توانیم این را بگوییم تا به امروز خبری از پوسیدگی چرم صندلی های خودروهای دیگنیتی دیده نشده است .

خودروی دیگنیتی از لحاظ کیفیت ساخت بلندگوهای خود دارای کیفیت متوسط است ؛ بلندگوهای این خودرو دارای مارک و برندخاصی نمی باشند ؛ برعکس رقیب خود یعنی تیگو 8 پرو که تمامی سیستم صوتی خود سونی می باشد .

از دیگر ایرادات مونتاژی که در ذوق بسیاری از مصرف کنندگان این خودرو زده شده است داشتن دو خروجی اگزوز است که هردو الکی و به صرف نمایش هستند و این موضوعی است که مدت هاست در ماشین های چینی دیده می شود و کمپانی های چینی برای کاهش قیمت خودروهایی خود و فقط نشان دادن ظاهر خودروهای خود این کار را انجام می دهد ؛ اما متاسفانه برخی از تولید کنندگان آمریکایی نیز از این تکنیک برای خودروهایی خود نیز استفاده کرده اند .

برخی دیگر از کارهایی که شرکت بهمن خودرو با نسخه های دیگنیتی که در ایران هستند کرده است حذف برخی از آپشن ها می باشد و این موضوع باعث ناراحتی عده ای دیگر از مصرف کنندگان نیز شده است .

حالت های رانندگی مختلفی در دیگنیتی وجود دارد در اصل سه حالت رانندگی وجود دارد که مصرف کنندگان می توانند از آنها استفاده کنند و این یک نکته ی مثبت به حساب می آید البته به طور کلی همانطور هم که قبلاً هم گفتیم آپشن های دیگنیتی چنگی به دل نمی زنند  و بسیاری از خودروهای چندسال کار کرده ی خارجی دارای این آپشن های می باشند ؛ حالت های رانندگی دیگنیتی : نرمال و اسپرت و زمستانی .

 

نتیجه گیری نهایی 

دیگنیتی ارزش خرید 1 میلیارد به بالا دارد یا خیر ؟ این سوالی می باشد که باید از خودتان بپرسید و ما در اینجا به بررسی این خودرو پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که به شما این خودرو را معرفی کنیم .

در بین شما عزیزان کسانی هستند ترجیح می دهد که ماشین و خودروی صفر سوار شوند و قطعاً انتخاب آنها دیگنیتی می باشد و برخی دیگر هم ترجیح می دهد که خودروهای کارکرده اما کره ای سوار شوند و بسیار برای آنها مهم می باشد که این خودرو کره و یا ژاپنی باشد و مهم نیست که این خودرو چند سالی هم کار کرده باشد .

هدف ما بیشتر این بود که شما عزیزان با دید باز بتوانید انتخاب خود را بکنید و با بررسی یکی از این خودروهایی که به تازگی معروف شده بود شمارا در جریان قرار بدهیم و سعی می کنیم به صورت جزئی تر سایر خودروهای چینی را بررسی کنیم ؛ تا به امروز خودروهایی مانند لاماری و رسپکت و تیگو 8 پرو چند خودروی دیگری که توسط شرکت بهمن که برند دانگ فنگ است درحال وارد شدن و به مرحله ی مونتاژ شدن هستند .

در مقاله ی خودروی چینی یا خارجی توضیحات کلی در این باره دادیم و می توانید با مطالعه ی این مقاله اطلاعات بیشتر و بهتری نسبت به این موضوع پیدا کنید و دید بهتر و وسیع تری نسبت به خودروهای چینی پیدا کنید .

به طور کلی تمامی خودرو های چینی بد نیستند و ما نباید یک برچسب کلی بر روی تمامی محصولات چینی بزنیم مخصوصاً در شرایط کنونی بازار خودرویی ایران که تشنه ی خودروهای جدید و با امکانات جدید و رفاهی می باشد .