افزایش طول عمر تایر خودرو

افزایش طول عمر تایر خودرو


افزایش عمر تایر یا لاستیک ماشین یا خودرو

ما در این مطلب قصد داریم تا بهش ما راه های افزایش طول عمر تایر های خودرو را آموزش دهیم. یکی از مهم ترین قسمت های هر خودرویی لاستیک ها یا تایر های آن است. در اینجا بعضی از راه های افزایش عمر تایر ها را باهم بررسی میکنیم: برای طول عمر تایر خودرو این مطلب را بخوانید.

  1. باد تایرها را به طور هفتگی چک کنید. سر والو را بردارید و دستگاه سنجش باد را به تایر متصل کنید. هر چهار چرخ ماشین ممکن است در معرض کم باد شدن قرار داشته باشند.
    به طور چشمی تایرها را واررسی کنید و ببینید آیا روی آن‌ها شیار یا سوراخی و جود دارد یا نه. اگر میخ داخل تایر فرو برود، بلافاصله باعث پنچری نمی‌شود، بلکه می‌تواند باعث نشت آهسته باد بشود و پایین آمدن فشار آن بشود و پس از گذشت مدتی تایر را کاملاً پنچر کند.
  2. هر 9700 کیلومتر یک بار تایرها را جابجا کنید. شاید بهتر باشد هر بار که روغن عوض می‌کنید، تایرها را هم جابجا کنید. تایرهای یک محور را با هم عوض نکنید، تعویض ضربدری نیز مناسب نیست. این گونه تعویض تایر باعث فرسایش بیشتر تایرها خواهد شد.
  3. تایرها را همیشه بالانس نگه دارید.
  4. شاخص فرسایش تایرها را به طور مرتب چک کنید.بیشتر اوقات این شاخص‌ها در جایی قرار گرفته‌اند که آج با لبه تایر تلاقی پیدا می‌کند. اگر شاخص فرسایش بلندتر از آج است، تایر را عوض کنید تا جلو پنچری یا ترکیدگی آن را بگیرید.

بخش نظرات غیر فعال است

02128424701سبد خرید